Teraz jest 23 paź 2017, o 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2013, o 11:38 
Site Admin

skoro jest zakaz wjazdu to nie ma sie co dziwić, że Cię wyprosili, wykonywali swoje obowiązki... a że za fraki skoro nazwałaś kogoś spaślakiem... też bym agresywnie zareagowała...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 15 lip 2013, o 11:42 
Dużo pisze

Czyli narobili kłopotów, krzyczeli o swoje prawa a teraz innym się dostaje:/ btw podobno dziewczyny lubią być noszone na rękach:P
a2053 z tym, że się spaśli pojechałaś pięknie:D ;D

PostNapisane: 15 lip 2013, o 11:43 
Początkujący

lenami - nie użyłam wprost takich słów.. powiedziałam tylko że przydałoby się Panom trochę takiego ruchu na rolkach.
Mogłam się nie odzywać, to fakt. Ale chciałam sama opuścić "strzeżone pomieszczenie", a nie miałam możliwości.

PostNapisane: 17 lip 2013, o 11:50 
Początkujący

mnie zatrzymała milicja na ulicach Wrocławia dwa razy...

Pierwszym razem jechałem po jezdni... - 3 x P - pogadali, pouczyli, pożegnali, drugim razem zapytali gdzie rolki kupiłem

PostNapisane: 10 sie 2013, o 10:18 
Początkujący

Ja mam problem z kierowcami autobusów. Wielokrotnie mnie "wyrzucili", nigdy nie stawiałem oporów. Jak dostałem polecenie żeby opuścić autobus to wychodziłem. Zauważyłem jednak, że jest wiele kierowców a) leniwych b) normalnych.
Ci leniwi albo nie mają mikrofonu i nie chcą się ruszyć, albo w ogóle starają się nie zauważyć problemu. Wystarczy wsiąść ostatnimi drzwiami i schować się z pola widoczności lusterka.
Ci "normalni", nie robią problemu z tego, że jestem na rolkach. Trzeba ich tylko wypatrzeć z wyprzedzeniem i pokazać kilka "tricków". Na początku sceptycznie podchodziłem do pomysłu ale działa.
Cała reszta niestety, jest zapatrzona w regulamin, potrafią zgasić autobus i nadawać formułki przez mikrofon. W warszawskim ZTM za spowodowanie zatrzymania jest kilka stówek kary jeśli dobrze pamiętam, a za zmiane trasy (np. po dyskusji z kierowcą, i odmowie opuszczenia pojazdu) nawet do 600zł.
Raz próbowałem przekonać kierowcę, że już zdejmuję rolki, i będę siedział w skarpetkach. Wyłączył silnik, i krzyknał 'dwa razy powtarzać nie będę"...
Innym razem, ostatni kurs przed liniami nocnymi, podjeżdża autobus. Wsiadam. Kierowca zamyka wszystkie drzwi, myśle - udało się. Następnie, otwiera swoje drzwi i te którymi wsiadłem. Wychodzi z kabiny i idzie w moją stronę. Stwierdziłem, że lepiej wysiąść i pojechać na rolkach te 15km...

PostNapisane: 18 cze 2017, o 20:14 
Początkujący

Sprawdziłem z ciekawości - w Poznaniu ZTM wyraźnie pisze o zakazie wstępu do środków komunikacji w rolkach, wrotkach itp.. Jak jest w praktyce? Nawet nie próbowałem, ale przy wszechobecnym monitoringu podejrzewam, że wielu kierowców po prostu nie chce problemów, bo nie wytłumaczą się, że nie widzieli rolkarza - a wystarczy mocniejsze hamowanie, szarpnięcie i przykładowo komuś w japonkach można zafundować złamanie (26 kości w stopie do dyspozycji).

Wcześniej padł też temat jazdy w sąsiedztwie pieszych. Wiem, że czasem jest trudno, ale uważam, że zachowanie odległości nie tylko bezpiecznej ale i "komfortowej psychicznie dla przechodnia" jest kluczowe dla budowania pozytywnego wizerunku rolkarzy, a wręcz stanowi o zwykłej grzeczności i szacunku. Niewtajemniczonym polecam vloga PintoPonyProductions Billa Stopparda na YT - IMHO zajebisty kanadyjski freerider.
Jako eksperyment polecam pokręcić się pieszo w Decathlonie w alejce gdzie dzieciaki testują hulajnogi i deskorolki - oczywiście w weekend i w japonkach.

Nota bene - kupiłem tam ostatnio za 15 zł taki seksowny mini dzwoneczek, który świetnie pasuje na palec i (na razie w teorii) pozwala dość subtelnie dawać znać o obecności na chodniku.

Załączniki:
IMG_20170618_203124.jpg
IMG_20170618_203124.jpg [ 64.59 KiB | Przeglądane 1157 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1