Teraz jest 12 gru 2018, o 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2011, o 22:45 
Site Admin

Ciekawy temat przy nadchodzącym Power Bladingu
http://www.rolki.com/forum/viewthread.p ... ost_109381

ciekawe czy kilka editów z PROsami ich przekona ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 1 paź 2011, o 22:58 
Stały bywalec

Przekona, przekona, bo sceptyczne są najbardziej dzieciaki, które g.... o rolkach i rodzajach jazdy wiedzą. Idą z modą.

Jak ktoś woli dojść na miejscówkę pieszo niż dojechać, to po co mu kółka?! Niech sobie kupi soapboots, skoro rolki dla niego sprowadzają się do aktu grindowania. Argument "szkoda kółek" to jakaś paranoja. Ja nie widziałem jeszcze agresywnego z mocno dotartymi kółkami - może dlatego, że takie koło się zwyczajnie rozwali, zanim ma szansę porządnie stracić na masie od zwykłego ścierania.

Najbardziej mnie rozwaliło:

Cytuj:
a co, jak masz abec 7 to nie zapiernicza się jak na zwykłych rekreatkach?

LOL^(100!), przy czym "!" w tym zapisie to silnia, nie wykrzyknik :P

btw Siwy, ktoś Ci link podesłał, czy sam zakasałeś rękawy i grzebałeś w tym śmietniku? ;)

PostNapisane: 1 paź 2011, o 23:06 
Site Admin

Sam odkryłem temat bo na głównej był ;)

A wiesz, akurat na "nie" co do FSK jest moderator tamtejszy, który świetnie jeździ aggressive, nawet sie wypowiedział w temacie.

PostNapisane: 1 paź 2011, o 23:59 
Stały bywalec

Stwierdzenie "coś jest nie dla mnie" jest dalekie od bycia na nie. W tym pierwszym wypadku dopuszczasz możliwość, że inni mogą mieć z freeride frajdę, natomiast będąc na nie, uważasz że to zjawisko nie ma racji bytu. Bartek w wątku nie wypowiedział się w żaden sposób negatywnie o fsk.

Co do negatywnego podejścia modów do wprowadzania tylnymi drzwiami fsk na rolki.com (a wiem, że nie chcą tego) - nie dziwię się. To serwis stworzony z myślą o aggressive, po cholerę tam dyskutować o fsk. Od tego jest freeskatenews. Jak ktoś chce pogadać o slalomie, jest janarolki i fajnyslalom. No i są dwa duże fora ogólne i kilka mniejszych - ale to przeważnie groch z kapustą. Jedynie na wrotkarstwo.pl jest jako taki porządek i poziom merytoryczny. Nie mam pretensji, że ludzie prowadzący rolki.com chcą uniknąć losu takich for i wolą trzymać jeden główny nurt. Już i tak mają problemy z ogarnięciem stadka baranków. A wyobraź sobie, że jeszcze by im doszło drugie tyle nonsensownych tematów i "fachowców" w stylu niejakiego Mario.

Wracając do tematu:

Waldemarze, tak w ogóle jeździłeś w rolkach agresywnych z szyną fsk?

PostNapisane: 2 paź 2011, o 14:52 
Dużo pisze

Ha Herb i tu mnie masz:) Cenie jazdę na SEBA FR1, Cenię jazdę na remzach, xjando z szyną do agro. Ale nie będę ukrywał ze pośmigał bym z ciekawości na rolce do powerbladingu. I chociaż jestem sceptycznie do tego nastawiony, chce tego spróbować.

PostNapisane: 2 paź 2011, o 15:03 
Dużo pisze

Myślę, że niejedna osoba z zajawką freeride doceni komfort jazdy w rolkach do Powerbladingu - w sensie całego gotowego setupu.

A sama opcja robienia stall'i nawet bez grindowania już znacznie zwiększa zakres możliwości w tych rolkach.

Cechy samych butów, linerów i shockabsoberów w rolkach do freeride i aggressivu są prawie że identyczne!
Choćby sam fakt, że linery do aggressivu są dużo lepiej dopracowane niż linery do freeride - w sumie to takich nie ma.
Choćby nawet nowy liner USD:

Obrazek

PostNapisane: 2 paź 2011, o 15:31 
Site Admin

Potwierdzam, nawet milenie założyłem liner z agro do fsk i już nie krzywi nóg na rolkach. Po prostu jest grubszy u góry i daje jej większe wsparcie w okolicy kostek i powyżej.

PostNapisane: 2 paź 2011, o 22:47 
Stały bywalec

MikeLerua napisał(a):
Cenię jazdę na remzach, xjando z szyną do agro.

Haha, tak się składa że te rolki które cenisz są raczej sub-optymalnej konstrukcji do freeride. Może z Xsjado 2.0 się to zmieni.

Wyjdą dwa zestawy PB - VII oraz Carbon. Ja jestem sceptyczny wobec wersji Carbon, ale na takich setupach ludzie już jeżdżą i dają radę. Wolę "skorupiaki" po prostu.

Powinieneś spróbować jazdy na Fusion, albo customie Solo, czy VII, Throne UFS, myślę że Razors SL też by się nadały fajnie. Są i tacy co śmigają fsk na customach z butem Genesys - mamy takiego na forum a i widziałem w jakimś rosyjskim wideo. Generalnie prawie każdy klasyczny hard-shell konstrukcji post-ufs (w sensie że już bez podniesionej pięty i plate robiącego za adapter) będzie ok.

Po przesiadce z Metro na Fusion odczułem bardzo szybko dwie rzeczy: pierwsza, że jestem bliżej ziemi, druga, że bardziej płaskie położenie pięty wydaje mi się o wiele bardziej naturalne - normalnie nie chodzę w butach z obcasem (boso też oczywiście bez niego :P), to czemu niby miałbym mieć ten "obcas" w rolkach? Jeździ się inaczej. Kwestia indywidualna, czy lepiej czy gorzej - mi lepiej.

PostNapisane: 3 paź 2011, o 15:30 
Dużo pisze

Podniesiona pięta zdecydowanie pomaga przy lądowaniach dużych gapów i wheelingach

PostNapisane: 2 paź 2013, o 10:37 
Początkujący

Herbata napisał(a):

Co do negatywnego podejścia modów do wprowadzania tylnymi drzwiami fsk na rolki.com (a wiem, że nie chcą tego) - nie dziwię się. To serwis stworzony z myślą o aggressive, po cholerę tam dyskutować o fsk. Od tego jest freeskatenews.

Mam nadzieje, ze fakt posiadania przeze mnie i katowania sie ;) na agresywnych nie wykulcza mnie z czytania o freeride? Nie do konca rozumialem te rozne terminy dopoki nie zaczalem czytac, ale dla mnie generalnie (na chwile obecna, gdy sie dopiero podstaw jakichkolwiek ucze) czy to rolasy agresywne czy inne (powiedzmy do free ride) sa dobre. Myrkow nie obijam, rurek nie wyginam, a przez miasto lubie jezdzic (choc ziarnisty i nierowny asfalt WKU..IA przy koleczkach 56 mm :D ).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1