Teraz jest 17 paź 2018, o 21:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: seba high a gt
PostNapisane: 26 mar 2013, o 13:33 
Użytkownik

Witam.
Mam możliwość zakupu seba high w dość okazyjnej cenie jednak zanim dokopałem się do postu kolegi Pedro o tym właśnie modelu trafiłem na ofertę sprzedaży Wujka z modelem gt gdzie wyczytałem o jednakowej konstrukcji buta. Ale żeby nie było tak kolorowo jak bym chciał napisałem do obu kolegów i po odpowiedzi wujka byłem zadowolony natomiast Pedro rozwiał moje zadowolenie.

W przepastnych czeluściach internetu dokopałem się do informacji że zarówno w high jak i w gt but jest połączeniem twardego dołu i miękkiej góry, co wyjaśnił mi wujek w odpowiedzi na wiadomość. Pozwoliłem sobie wykorzystać jego foto w celu zobrazowania tego co zrozumiałem.
Obrazek

kolorem zielonym zaznaczyłem co jest twarde a powyżej jest to materiał

I teraz prośba do bardziej zorientowanych w temacie ewentualnie posiadających fotki tych rolek ale pozbawione części materiałowej o wyjaśnienie konstrukcji high i gt zakładając że to bliźniacza konstrukcja gdzie w gt zrezygnowano z bocznego slidera i wzmocnienia czubka buta

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 26 mar 2013, o 22:46 
Stały bywalec

GT mają miększą część materiałową i bardziej komfortowy (w sensie - od początku, bo w High w końcu się ubija) liner. Skutkuje to nieco słabszym trzymaniem stopy. Największa różnica to jednak brak slidera, brak plastikowych wzmocnień buta, oraz oczywiście inne szyny. Tak po za tym GT80 do zeszłorocznej edycji były dobrą alternatywą na mniej zasobną kieszeń. Prawie to samo, no ale prawie czasami robi wielką różnicę. Jeżeli różnica cenowa w obu ofertach jest niewielka, bierz High. Jeżeli zestaw GT+krótka szyna do slalomu+koła wyjdzie sporo taniej... nie wiem czy jest sens dopłacać do High, szczególnie jeżeli to mają być Twoje pierwsze rolki ukierunkowane na slalom.

PostNapisane: 27 mar 2013, o 03:05 
Dużo pisze

jak chcesz to zrobię zdjęcia samego buta/shella wewnątrz. popołudniu będę przekładał lajner do innej rolki

PostNapisane: 27 mar 2013, o 07:50 
Użytkownik

Herbata o różnice cenową bym się nie martwił bo można haje dostać taniej niż gt w polskich sklepach pomijając pośrednika i uśmiechnąć się w stronę producenta.

Jeśli chodzi o przeznaczenie rolki to faktycznie będzie to pierwsza rolki stricte slalomowa z tego tylko względu że szukam rolki dość sztywnej i bez plastyku w górnej części, a i slalom też się troche jeździ
Później wstawię fotki obecnych fusion które zaczęły pasować dopiero po amputacji znacznej części materiału z szela co dało początek szukania buta łączącego zarówno sztywną skorupę jak i miękką górną warstwę materiałową.

Tak teraz wyglądają moje x5 i wreszcie nie gniotą
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale człowiek zawsze chce coś więcej stąd pomysł na high, ale to chyba nie za dobry pomysł po wnikliwszej analizie tej rolki w roli miejskiej przy poważnych problemach z kolanami.
Więc albo zostaną fusy albo coś znajdę.
Ps. przepraszam za rozmiar foto

Strefa czasowa: UTC + 1