Teraz jest 19 paź 2018, o 10:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Shell Fusion 84
PostNapisane: 13 paź 2013, o 14:48 
Początkujący

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem R-blade Fusion 84. Zrobiłem na tych rolkach coś około 60 km. Pierwsza i druga jazda spoko, a potem jak to często z tym modelem bywa zaczął się problem. Posiadam stopy różnej wielkości (lewa o numer mniejsza od prawej) więc podczas przymiarki wiadomo mierzyłem na prawa (wybrałem numer 44,5 tak żeby po jakimś czasie liner się rozbił i rzeczywiście po rozbiciu pasuje idealnie). No i teraz jak wygląda sytuacja, ano wygląda następująco: na lewej nodze rolka siedzi niczym najwygodniejsza bawełniana skarpeta lekka niczym gęsi puch, nic nie uwiera -wypas. A prawa? LIPA ucisk kostki, ale nie od spodu ale tu:
Obrazek
czyli od frontowej strony, dodatkowo ucisk (na kość) nie powoduje żadnych otarć lecz tylko ból który po dłuższej jeździe powoduje lekka opuchliznę. Liner w tym miejscu ma niestety milimetr grubości. Jeśli jeżdżę przeplatankę skręcając w lewo (wtedy kostka od wewnętrznej strony prawie nie ma kontaktu z shellem jest ok, na drugą stronę gdy się o shella opiera - niewykonalne). Przyciąłem trochę shella jak na zdjęciu:
Obrazek
i ulga jest, ale bardzo nieznaczna. Dodatkowo zamieszczam tutaj zdjęcie z miejscem zaznaczonym kółkiem w którym znajduje się moja kostka i gdy mam rolkę na nodze uciśnięcie tego miejsca powoduje ból:
Obrazek
No i teraz pytanie: jak rozwiązać ten problem? Ogrzać i na ciepło wygiąć ten fragment shella np przy pomocy formy z łyżki do herbaty tak aby się zrobiło zagłębienie na kostkę?
Wszyć jakąś dodatkową piankę w liner od strony kostki (na inne linery raczej mnie nie stać)?
Zamówiłem opaskę uciskową na kostkę (neoprenową) może to zmniejszy ucisk ale pewności nie ma.
Czekam na rady. Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 13 paź 2013, o 15:58 
Początkujący

Mi w tych rolkach liner nie pasował i dużo złego na ten temat przeczytasz. Może wymiana właśnie linera jest dobrym kierunkiem? Ja zmieniłem na Seba Balance i jest ok, może tobie Custom by pasował, bo jest mniej "mięsisty". Problem mam w podobnym miejscu do twojego na jednej stopie, trochę niżej, na kości, która się nazywa bodajże "łódkowa".

PostNapisane: 13 paź 2013, o 16:02 
Site Admin

znam dwa podobne przypadki

Moja dziewczyna, zmienila liner i przeszło

Kolega z forum, wyciął wnetrze skorupy, wyszlifował itp. + zmiana linera i tez pomogło

PostNapisane: 14 paź 2013, o 10:44 
Początkujący

Jeszcze jedna możliwość to włożenie wkładki ortopedycznej.

To co pisałeś o wygięciu na ciepło też jest dobrym pomysłem (odbarczanie i robią to serwisy narciarskie), ale tutaj musisz dokładnie trafić w miejsce (przechodziłem przez to i efekt jest zadowalający - nie trafiłem idealnie w punkt ucisku).
Jeżdżę z tym od roku i jest ok. (tylko po dłuższej przerwie w jeżdżeniu trzeba się na nowo przyzwyczaić)

PostNapisane: 14 paź 2013, o 14:05 
Użytkownik

jeszcze jedna możliwość którą ja miałem, to minimalnie wystająca podkładka mocująca pasek do klamry. Pomogło delikatne podszlifowanie owe śruby! Możlliwości jest wiele. Suszarka do włosów rozgrać shell i rozepchać go w miejscu uciskania. Napchać czegoś do środka i zostawić do zastygnięcia.

PostNapisane: 14 paź 2013, o 18:24 
Dużo pisze

Jak już nic nie pomoże mam liner salo do sprzedania. Najwygodniejszy ever.

PostNapisane: 14 paź 2013, o 19:29 
Użytkownik

kruku napisał(a):
Jak już nic nie pomoże mam liner salo do sprzedania. Najwygodniejszy ever.

Jaki sajz??

PostNapisane: 15 paź 2013, o 22:55 
Dużo pisze

44 i 43 i 2/3 czyli 280mm i 275mm

PostNapisane: 17 paź 2013, o 17:13 
Początkujący

http://www.youtube.com/watch?v=fkHsQ6aL99g polecam
[hr]
tutaj na przykładzie butów narciaarskich

PostNapisane: 17 paź 2013, o 18:34 
Użytkownik

kruku napisał(a):
44 i 43 i 2/3 czyli 280mm i 275mm

A jaki prajs? za 280mm?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1