Teraz jest 12 gru 2018, o 10:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:19 
Początkujący

Witam,
czytałaem troszkę na temat rolek, ale zamiast mi wyjaśnić tylko zaciemniły pojęcie o tym sporcie i o sprzęcie. Nigdzie natomiast nie spotkałem rolek dla kogoś dość dużego....

Czy ktoś z Was wazy ok 120 kg (30 cm stopa). Nigdy nie jeździłem na rolkach, troszkę obawiam się, że ciężko o wytrzymały sprzęt. Może ktoś mi doradzić sprzęt, dać jakieś wskazówki na co ja muszę zwracać szczególną uwagę? Z góry dziękuję za każde info

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:27 
Site Admin

mamy kolegę na forum jakoś 90kg, może więcej, i rozmiar 30,(jeździ na salomon st z szyna 247mm i na salomon fsk z szyna aluminiową 255mm)
polecam twarde skorupy oczywiście:
-Rollerblade fusion 84 lub GM
-Seba FR1 84, Fr2 84
-Roces Metropolis

Wymienione prze zemnie mają nieco dłuższe szyny, odpowiednie dla twojego rozmiaru, zapewniające odpowiednia stabilność.
Takie modele jak Powerslide Imperial czy zwykłe Seba frx, fr1, fr2, czy PS Metro mają krótsze szyny, 243mm

nie polecam Imperiali,

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:31 
Początkujący

No właśnie 90kg :) tyle nie będę ważył nigdy, ale do 100 chcę zejść :)

Ok, wiele się mówi o wymianie pewnych elementów, złożeniu rolek. Uważasz, że powyższe rolki są gotowe dla mnie? Czy warto w nich wymienić np: kółka?

Wiadomo na początek chcę złapać zajawkę, lub przynajmniej się nie zabić. Cena jest rzeczą drugorządną ale wiadomo, że istotną. Gdzieś wyczytałem, że rolki mają różne standatdy wytrzymałości. Do 80kg oraz do 100kg... stąd moje obawy. Inaczej już bym wziął któryś z tych modeli :)

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:40 
Site Admin

wymienione prze zemnie mają solidne skorupy i solidne aluminiowe szyny(na seby trochę się użytkownicy skarżą w tym i zeszłym roku, gorsza jakość plastiku, ja je testowałem i nie miałem problemów ale pisze ci o tym fakcie)

kolega ważący 90kg, sporo skacze na rolkach, więc też ich nie oszczędza i rolki klasy freeskate dają radę, ale prawda że szybko koła zużywa, na pewno szybciej odemnie

salomon niegdyś podawał w instrukcjach przedział wagowy :)

Polecam RB Fusion, skorupa jest naprawdę mega solidna, z porządnym absorberem wstrząsów pod piętą

koła wiadomo, oryginalnie przeważnie są z tańszą mieszanką uretanu, często miękkie i szybko się zużywają, polecał bym ci koła hyper concrete, okragły stabilny profil(średnio miękkie), hyper create, eliptyczny, nieco szybsze i mniej stabilne(nieco twardsze), z tańszych kół powerslide fsk, eliptyczny, nieco szybsze i mniej stabilne(twardsze)

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:43 
Początkujący

czyli wszystko w stronę RB Fusion :) ok, pokrywa się to z moim tokiem myślenia....

czyli plan jest prosty, kupuje, scieram kola i kupuje nowe....

To chyba najszybciej udzielona porada w moim zyciu wiec bardzo serdecznie dziekuje i pozdrawiam

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:46 
Początkujący

Ja ważę 110kg i śmigam na xsjado plus alu płoza 243mm i koła hyper concrete. Co prawda przesiadam się na twistera ze względu na stabilność właśnie ale i na tym zestawie co mam da się całkiem fajnie jeździć.

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:53 
Dużo pisze

Wszystkie wymienione wyżej rolki mieszczą się w kategorii 'mocne rolki na miasto', więc nie powinny mieć problemów z utrzymaniem tych kilogramów. Co do kółek montowanych fabrycznie, to raczej przy tej wadze nie wróżę im długiego życia i dość szybko będziesz wymieniał. Przy wymianie proponuję jak najtwardsze koła: 86a-88a, wyposażone w solidny core. Matter Juice F1, Matter Zafiro, Powerslide FSK 88a, Undercover itp. Na kółka o mniejszej twardości się raczej z taką wagą nie ma co porywać, chyba że jesteś przygotowany finansowo na wymianę co kilka/kilkanaście tygodni.

PostNapisane: 11 cze 2013, o 15:53 
Site Admin

to prawda że się da, ale doradzam po sprawdzeniu przeróżnych długości, co prawda mam 180cm zrostu i 70 kg, ale cenię sobie też stabilność na rolkach i naprawdę polecam szyny o długości w okolicach 250mm

ferdas_rawa, na fsknews.pl zawsze szybko i rzeczowo :)

PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:46 
Początkujący

Ja po prostu nie bardzo mam odniesienie i piszę w oparciu o to co mam. Sam chętnie bym przytulił na testy powyżej 260mm :)

PostNapisane: 11 cze 2013, o 22:52 
Użytkownik

Kupuj role i śmigaj, nie powinny się rozpaść. 4 pary różnych rolek używałem, przy podobnej wadze a czasami nawet większej i w żadnych nic nie strzeliło. Mam stopę 30 cm i długość szyny 255mm wydaje mi się idealna na miasto, ale na 243mm nie śmigałem. Teraz jeżdżę na Seba FR Deluxe 84, wcześniej śmigałem na rekreacyjnych Rollerblade i fitnesówkach też Rollerblade i jeszcze na antycznych rolkach agresywnych. Rolki z twardą skorupą przy będą dla ciebie najlepszą opcją ze względu na wagę i to że nie jeździłeś wcześniej na rolkach, obojętnie jakiego producenta markowego sprzętu.

Strefa czasowa: UTC + 1