Teraz jest 21 mar 2019, o 19:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2011, o 22:22 
Początkujący

Na miasto tylko skorupa (zwłaszcza przy Twojej wadze). Dopasowane najlepiej dokładnie, bez luzu ale też żeby palce się nie gięły. Liner czyli ten wewnętrzny but z materiału i tak się jeszcze później trochę rozjedzie. Można zaryzykować stwierdzenie że wszystkie modele Fusion są niezniszczalne nawet przy Twojej wadze. Problem jest z kółkami. Powinieneś mieć jakieś dobre, najlepiej 84A koniecznie dobrej marki. Tutaj niestety jest problem, bo seryjne są słabe i szybko je zajedziesz. Najlepiej dogadać się ze sprzedawcą żeby Ci zamienił za dopłatą na np. Hyper Concrete. O ile w sklepach typu Intersport czy Decathlon jest to niemożliwe to u detalicznych sprzedawców rolek można się dogadać. Na pewno można się dogadać z Zico, nie wiem jak z innymi

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 kwi 2011, o 23:28 
Site Admin

e1b3k napisał(a):
hi

Jestem rolkowym lamerem. Rolki to alternatywa do ostrej jazdy mtb.
Nie planuję skoków, za to chciałbym pokonywać miejskie przeszkody. Nie chcę wydać więcej niż 600, ale jeśli coś lepszego kosztuje 50pln więcej, to dołożę. Uważam, że lepiej zainwestować więcej na początku, niż dopłacać po krótkim czasie.

Dziś miałem na nogach Fusion X3 oraz Sparki 80 TR Alu. Odczucia mam takie, że X3 lepiej mi podchodzą, ale to skorupa. Mam do was kilka pytań.
- który model wytrzyma moją wagę (100kg) ?
- lepszy jest but pełny (skorupa), czy miękki?
- czy zostawić sobie trochę luzu w bucie, czy wybrać dopasowane?
Na co dzień noszę EU 46, ale wbiłem się w Sparki 45 i nawet w X3 EU44. Przy czym rozmiar 44 już czuję w palcach, a 45 idealnie pasuje.

Będę wdzięczny za sugestie.

Siema

Na twoim miejscu brał bym pełną, twardą skorupę, ale to nie oznacza że miękki but przy twojej wadze kompletnie się nie nada, jednak jak kolega wyżej napisał, skorupa jest solidniejsza, więcej zniesie poprostu.

Ostatnio też akurat wszedłem w posiadanie Fusion X3 i mogę powiedzieć że to na pewno bardzo lekka rolka, z bardzo dobrym wsparciem dla stopy/nogi.

Polecam zmienić dolny rzep na klamrę ;)

PostNapisane: 1 maja 2011, o 20:12 
Początkujący

waluś napisał(a):
Na miasto tylko skorupa (zwłaszcza przy Twojej wadze). Dopasowane najlepiej dokładnie, bez luzu ale też żeby palce się nie gięły.

Czy dobrze dopasowany but nie będzie problemem przy jakimś skoku? Tzn. czy nie poczuję w palcach uderzenia?

waluś napisał(a):
Problem jest z kółkami. Powinieneś mieć jakieś dobre, najlepiej 84A koniecznie dobrej marki.

Jak szybko zajeżdża się koła? Myślę, że max 2x w tygodniu po kilka godzin uda mi się wygospodarować. Pewnie na początku nie będę świrował, bo szkoda stawów :)

waluś napisał(a):
Najlepiej dogadać się ze sprzedawcą żeby Ci zamienił za dopłatą na np. Hyper Concrete. [cut]
Na pewno można się dogadać z Zico, nie wiem jak z innymi

Dzięki za sugestie. Mail poszedł :)

PostNapisane: 2 maja 2011, o 13:01 
Początkujący

Jeżeli kupujesz rolki w skorupie to musisz wiedzieć, że rozmiarówka skorupy nie jest adekwatna do rozmiaru linera. To znaczy nie zmienia się co pół numeru tylko więcej. Czyli zbiór rozmiarów skorupy zawiera podzbiory rozmiarów linera. Więc tutaj najlepiej przymierzyć. Zasada: liner dopasowany - luzy w skorupie. Generalnie ci co skakają lubią mieć jeszcze trochę miejsca w skorupie bo przy lądowaniu nie bije w palce. Co do kółek to trudno powiedzieć. Na pewno żywotność kółek takich jak HC możesz sobie pomnożyć co najmniej x4 żywotności kółek seryjnych (mowa o Rollerblade). Generalnie ździwię się jak seryjne wytrzymają 2 miesiące. Zwłaszcza że seryjne są zwykle 80A.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1