Teraz jest 19 lis 2018, o 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2013, o 12:54 
Site Admin

USD Honeycomb - wkładki do rolek.

USD Honeycomb to jedna z nowości na ten rok, w dziale, w którym bardzo rzadko pojawia się coś nowego i ciekawego.
Doskonale wiecie jak traktowany jest temat wkładek w rolkach.
Zazwyczaj oryginalnie dostajemy bardzo biedne wkładki, mam tu na myśli np. Rollerblade Fusion, gdzie jak dla mnie mogłoby nie być ich wcale i nie odczułbym różnicy w wygodzie.
U innych producentów jest już lepiej. Co gdy zużyjemy nasze dotychczasowe wkładeczki lub gdy zechcemy ulepszyć nasze absorbery w rolkach?
Z pomocą przychodzi niezastąpiony z nowościami w tym roku Powerslide, w tym przypadku pod szyldem USD i nazwą Honeycomb insoles.

Przewijający się w nazwie wyraz honey czyli miód nie jest tu przypadkowy.
Tylna część wkładki, a w zasadzie jej połowa, pokryta jest od spodu gumo podobnym materiałem o budowie plastra miodu.
W rezultacie mamy grubszą powierzchnię tłumiącą i nieco bardziej miękką, w porównaniu z typowym gumowym absorberem jakie są, np. w Fusion, Metro czy Twister.

Poza tym elementem pod samą pietą, nad warstwą z "plastra miodu", umieszczona jest mała wstawka z pianki, a cała wkładka jest wyprofilowana w tylnej części do kształtu stopy.

Obrazek

Nie twierdzę, że jest to wkładka doskonała, ale patrząc na rynek na pewno warto zainteresować się nią szczególnie, gdy używacie rolek SSM z podniesioną piętą i każdy dodatkowy milimetr absorbujący jest bardzo cenny.

Obrazek

Sama wkładka jako tak nie zalicza się do tych bardzo miękkich, jej rola bardziej sprowadza się do tłumienia nierówności czy skoków.

Występuje w trzech rozmiarach i można ją dociąć odpowiednio do swojego rozmiaru dzięki zaznaczonym liniom pomocniczym.

Cena 39 zł.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 23 sie 2013, o 11:29 
Początkujący

ktoś na forum kupił już tę wkładkę?

PostNapisane: 25 sie 2013, o 06:08 
Użytkownik

Mam ją w swoich carbonach. Tłumi na tyle dobrze, że jeżdżę aggro już bez dodatkowego gumowego absorbera.

PostNapisane: 25 sie 2013, o 09:40 
Site Admin

jak dla mnie, w przedniej części jest trochę za twardo, wole miękkie i grube ortholite, absorber pod piętą jest na tyle gruby że w spasowanych Imperial PRO nie mogę ich używać bo robi się za linerze

PostNapisane: 7 sty 2018, o 00:21 
Początkujący

Jakość wykonania może budzić spore wątpliwości w niektórych egzemplarzach, co jest z resztą typowe dla produktów Powerslide (czyt. USD) :(

Strefa czasowa: UTC + 1