Teraz jest 17 sie 2018, o 10:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 cze 2014, o 11:44 
Początkujący

Siemka,

Jak to jest z tymi łożyskami Bones'a? Nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej informacji ale wychodzi na to, że ten sam model łożysk Bones REDS można stosować w rolkach i deskorolce, tak? Czyli nie ma różnicy czy kupię je w sklepie skateboardowym czy rolkowym. Z tego co widziałem łożyska te mogą występować w dwóch rozmiarach: 7mm (627) i 8mm (608).

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 3 cze 2014, o 12:15 
Stały bywalec

Bones to łożyska dedykowane do szeroko pojętych sportów wrotkarskich. Tu zaliczamy deskorolkę, rolki, wrotki i ich pochodne. Bez znaczenia w jakim sklepie kupisz, ale weź pod uwagę że różnią się wielkością opakowań. W sklepach z deskorolkami niekiedy sprzedają sety po 8 sztuk (więcej do deski nie wejdzie ;) ), ty oczywiście potrzebujesz 16.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 12:25 
Początkujący

Tak, tak to wiem :-). Chodzi mi głównie o to, że w sklepach deskorolkowych te łożyska kosztują 59zł za 8 sztuk (118zł za 16 wyjdzie) a w sklepach z rolkami chcą już 199zł za 16 sztuk. Więc się zastanawiałem o co tu chodzi, że jest taka różnica cenowa.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 14:41 
Dużo pisze

ejże. Jeżeli to true story to może i ja bym dziabnął takie łoża.

PostNapisane: 3 cze 2014, o 16:05 
Użytkownik

kruku to jest jak najbardziej true story :D Masz tutaj bonsy ale za 69zł http://pl.skate-europe.com/details/6837 ... -reds.html :P to i tak taniej niż na przykład u zico ;D

PostNapisane: 3 cze 2014, o 23:30 
Stały bywalec

Być może to są te same łożyska, być może nie. Ciężko wydać jednoznaczny werdykt, mając do dyspozycji tylko zdjęcia.

Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby narzut cenowy w "rolkowych" Reds był wyższy tylko i wyłącznie ze względu na niski popyt na nie pośród rolkarzy. No i niewiedzę kupujących. Pośród sklejkowców marka Bones jest znana, ceniona i sprzedają się bardzo dobrze, a ponadto na tym rynku jest naprawdę spora konkurencja cenowa. Jako analogiczny przykład mogę podać środowisko wakeboardowe, gdzie producenci wciskają ludziom harboot ...Classic Throne, nawet z tylną częścią plate (jak w modelach z przed adapterów UFS), z prostym linerem z pianki, za cenę niemal 2 razy wyższą niż kompletne Throne D3M. Bo konsument nie wie, bo konsument ma pieniądz (sportów wodnych wymagających napędu motorowego biedota przecież nie uprawia).

Jeśli to są te same łoża co do rolek, polecam. Moje REDS spisują się bardzo dobrze. A jeżeli nie będą takie same, a nieco gorsze to co? 130zł za serwisowalne łożyska z gumowaną osłonką i plastikowym koszyczkiem to w świecie rolek cena raczej standardowa.

PostNapisane: 4 cze 2014, o 07:29 
Początkujący

Pisałem do sklepu z tego linka http://supersklep.pl/i74116-lozyska-bones-reds-model-01 i jest to rozmiar 7mm. Do skate-europe też napisałem i czekam na odpowiedź.

PostNapisane: 4 cze 2014, o 08:52 
Użytkownik

Fajna opcja z tymi łożyskami. Ktoś ich używał i może coś powiedzieć jak się spisują po dłuższym czasie, albo ma porównanie do Seba Twincam Titanium Freeride?

PostNapisane: 4 cze 2014, o 10:58 
Dużo pisze

Zico pamiętam mega się nimi jarał swego czasu

PostNapisane: 4 cze 2014, o 12:04 
Stały bywalec

7mm są do wrotek.

Mam Redsy w jednym setupie i są to naprawdę świetne łożyska. Na oryginalnej oliwce diablo szybkie, ale na dłuższą metę to nie praktyczne. Dałem smaru silikonowego do nich w zeszłym roku na jesieni i od tamtej pory nie czyściłem, jeździ się świetnie. Bardzo płynne wrażenie toczenia i nie łapią brudu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1