Teraz jest 18 paź 2018, o 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2014, o 17:39 
Użytkownik

Cześć, cześć :) Aktualnie jestem na wykończeniu stockowych kółek z RB i będę kupować Mattery. I stwierdziłem, że jak nowe koła to i jakieś nowe łożyska by się przydały. Cały czas jeżdżę na SG9 RB i szczerze mówiąc to według mnie trochę zamulają. Co polecacie z takich w rozsądnej cenie? Myślałem o jakichś REDS'ach lub ILQ Powerslida.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 18:27 
Dużo pisze

A może poczekaj na wymianę ogumienia, łożyska są lepsze i gorsze ale kolosalnych różnic to raczej nie ma. Miałem już w rolkach łożyska BSB, kilka rodzai z rolek K2, trzy rodzaje łożysk z Salo, teraz mam Titalium od Seby, były jakieś maszynowe i produkcji japońskiej dedykowane do kserokopiarek. Tak na prawdę wielkich różnic nie zarejestrowałem, oczywiście nie które zaczęły się szybciej sypać od innych ale smarowane tymi samymi smarami sprawowały się podobnie a lubię szybko jeździć i jestem wrażliwy na pracę łożysk. Być może mówię tak bo nie jeździłem na najdroższych modelach ale praktycznie zawsze zamulanie było powodowane przez koła.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 20:07 
Użytkownik

Prawdę Ci Struś powiada.
Jeździłem na rb sg7 i 9, na jakiś stockowych łożyskach noname, teraz mam redsy od Kamilaspidera i szczerze powiem różnice odczułem, ale to po wymianie starych na nowe, ale żeby tam zaraz doope urywały. Fajnie się jeździ bo cichutko pracują no i to nie niesmarowane od dwóch lat zajechane rupiecie tylko nóweczki prosto z pudełka, ale mimo wszystko nie zmieniło to jakoś znacząco mojego życia. Zobaczymy tylko ile przetrwają. Jeżeli przeżyją te od rb to znaczy, że wydatek się opłacił:)

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 20:50 
Użytkownik

Cześć! :)
Do freeride polecam właśnie Redsy i Titalium - które nie weźmiesz to będzie to dobry zakup.
Ważne, żeby tulejki były dobrze dobrane, łożyska dobrze wciśnięte w kółka, a płaszczyzna styku z łożyskiem na szynie równiusieńka.

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 20:58 
Dużo pisze

kamilspider napisał(a):
Cześć! :)
Do freeride polecam właśnie Redsy i Titalium - które nie weźmiesz to będzie to dobry zakup.
Ważne, żeby tulejki były dobrze dobrane, łożyska dobrze wciśnięte w kółka, a płaszczyzna styku z łożyskiem na szynie równiusieńka.

To co piszesz jest chyba najważniejszą kwestią, jeśli łożyska są dobrze osadzone a dystanse odpowiednie to będą się dobrze toczyć. Oczywiście że wytrzaskane łożyska będą głośniejsze, mam przykład gdzie kilkuletnie BSB abec 3 choć głośne chodziły lepiej niż nowe w rolkach K2. Spędziłem na rolkach już jakieś 13 lat i zawsze wolę zainwestować w koła a łożyska dobrze serwisować i to wystarczy żeby wszystko chodziło jak należy.

Strefa czasowa: UTC + 1