Teraz jest 17 paź 2018, o 05:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kraków
PostNapisane: 19 maja 2013, o 20:49 
Początkujący

Witam :D

Kraków -wielkie miasto, ale rolkarzy trochę olewa. Ofc wielkie możliwości jeśli chodzi o urban :D. Błonia... Dobra rzecz. Trochę tylko te zastępy ludzi przeszkadzają :O i nie wiele na nich można oprócz jazdy szybkiej, tyłem i slalomu...
Ktoś zna jakieś skateparki przyjazne rolkarzom i inne fajne miejsca?

Pozdr,
Kuba

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: RE: Kraków
PostNapisane: 19 maja 2013, o 21:28 
Początkujący

Plaza w Katowicach przy Trzech Stawach :D

PostNapisane: 19 maja 2013, o 22:14 
Użytkownik

Po N-H fajnie sie pobujać można. Plac Centralny. W parku koło Szpitala Żeromskiego jest rampa dla agresorowych koleguf;)
Ja sobie niedawno zafundowałem wycieczkę z Placu Centralnego na Rynek i z powrotem, bo Hutas ze mnie. Nie mylić z częścią ciała;)! Na mogilskiej było czadowo na chodniku... Po klepisku lepiej się jeździ, ale od czego są ulicę:)! Jeździc jest gdzie, tylko trzeba jechać przed siebie i być creative!!!
[hr]
Firnen napisał(a):
Witam :D

Kraków -wielkie miasto, ale rolkarzy trochę olewa. Ofc wielkie możliwości jeśli chodzi o urban :D. Błonia... Dobra rzecz. Trochę tylko te zastępy ludzi przeszkadzają :O i nie wiele na nich można oprócz jazdy szybkiej, tyłem i slalomu...
Ktoś zna jakieś skateparki przyjazne rolkarzom i inne fajne miejsca?

Pozdr,
Kuba

Apropos olewania rolkarzy przez miasto.... Są przecież Przejazdy rolkarzy przez Kraków. Zauważyłem, że coraz częściej się organizuja. Wiec chyba tak troche nie olewa, ale ja się nie znam. 23 maja znów jest przejazd.Kliknąć i poczytać ;matrix; [color=#FF0000]"Kraków rolki i my"[/color] Ostatnio było 857 par rolek:)

PostNapisane: 20 maja 2013, o 00:25 
Użytkownik

A zapomniałem jeszcze wymienić "mini skate" park w Parku Jordana. Bardziej pod deskorolki ale jest. Na rolkach też można.

PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:11 
Początkujący

Dzięki :D

Mówiąc o olewaniu rolkarzy bardziej chodziło mi o infrastrukturę itd xd Wystarczy spojrzeć jakie mamy skate parki ;D Takie jak w Parku Jordana? :@ Trochę się to kłóci z zaangażowaniem ludzi... Przejazdy są i jestem prawie na każdym. Czy nocny czy dzienny zawsze świetny :D Chwała za to organizatorom i wszystkim biorącym udział... Na rampy itp dla mnie za wcześnie ale wiedza zawsze się przyda :P

PostNapisane: 20 maja 2013, o 22:15 
Stały bywalec

Skatepark Mistrzejowice to generalnie dobra opcja, wpada tu sporo agresywnych, ale lepiej przychodzić w godzinach porannych jak nie ma tłoku, bo po południu cała masa deskarzy się zbiera (ale oni przynajmniej jeżdżą) oraz rowerzystów, którzy zajmują się głównie siedzeniem na przeszkodach i paleniem skrętów. Kilku ziomków na bmx jest ogarniętych i jeździe dobrze.

Natomiast na parku trzeba bardzo uważać z tej prostej przyczyny że jest on w kształcie litery T i nie ma żadnego flow, nie można go objechać dookoła, przez co drogi się krzyżują i można na siebie powpadać. Jednak jest to najlepszy sp w Krakowie. Minirampa i pool są bardzo mało używane, więc można sobie w nich pośmigać jeżeli przy innych przeszkodach tłok.

Jest jeszcze os. Widok, stare drewniane przeszkody ale też nie ma tłoku (podobno, bo byłem tam raz) i generalnie spokój.

Niedaleko Wzgórz Krzesławickich jest taki mini sp, podłuzna alejka z ustawionymi przeszkodami, dość niskimi bo to pod deskę, ale można sobie przejazdy poćwiczyć.

Natomiast siła Krakowa tkwi w streecie. Praktycznie w każdej dzielnicy jest kilka spotów które można określić mianem kultowych :)

PostNapisane: 20 maja 2013, o 23:53 
Użytkownik

Firnen napisał(a):
Dzięki :D

Mówiąc o olewaniu rolkarzy bardziej chodziło mi o infrastrukturę itd xd Wystarczy spojrzeć jakie mamy skate parki ;D Takie jak w Parku Jordana? :@ Trochę się to kłóci z zaangażowaniem ludzi... :P

A to fakt. Ale jak Herb powiedział, mocną stroną Krakowa jest street. A w tej kwestii jest multum miejscówek. Mnie agresywna jazda nie pociąga, może też ze względu na wiek, zwinność już nie taka ;) dlatego nie rozglądam się za Skate parkami, powariować można wszędzie. Słuchawy w łeb wbite i jazda przed siebie. Taką stosuję zasadę:D!
A ja na przejazdach jeszcze nie byłem, zawsze akurat mam wachtę. Mogę sobie pojeździc, ale po statku:). Właśnie może odkryję nową gałąź FSK- Free Ship Skating;)! Mogło by być ciekawie.

PostNapisane: 21 maja 2013, o 12:16 
Site Admin

Zacny był by taki edit na morzu :D

PostNapisane: 21 maja 2013, o 14:37 
Użytkownik

Ja po morzu nie pływam, marynarz szuwarowy jestem. Po rzekach zachodniej Europy sobie pływam. Ale też są ciekawe miejsca.

Strefa czasowa: UTC + 1