Teraz jest 22 kwi 2018, o 21:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 01:21 
Początkujący

W minionym tygodniu miałem okazje pojeździć chwilę w tych miastach i zebrać trochę wrażeń. Poznań i Katowice wypadły dla mnie najlepiej - może dlatego, że Poznań znam najlepiej i jeździłem w dzień, a Katowice w nocy... ;P ? Ale wszędzie było coś ciekawego!
W każdym z miast generalnie jeździłem w centrum i jego okolicach.

Cieszyn - malutki :) głównie bruczki i kosteczka, więc pomykałem po ulicy. Po polskiej stronie spore różnice poziomów, ale jak się trafi na wyciąg samochodowy, to całkiem spoko. Fajny zjazd ul. 3-go maja na Czechy. Tam też lepszy rynek i okolice, ale nie ma żadnych schodów...:( A po polskiej stronie na ul. Głębokiej fajne schodki są.
generalnie da sie - ale raj to nie jest :P

Wrocław - tam jeździłem na lajcie bo z dziewczyną. W centrum sporo bruczków. Starówka słabo. Miło przy odrze, ale dużo bruczków niespodziewanie w ładnych miejscach... Za to świetne są betonowe ławki-fale i inne elementy na ?widnickiej-deptaku - to polecam!

Katowice - jeździłem w nocy, jeden wieczór. Fajnie ,tak pusto. Słabo oświetlone. Rozpierducha z dworcem ale da się. Niestety w wielu miejscach bruczki jako element dekoracyjny - np. skrzyżowania równorzędnych uliczek, przedzielenie pasów płyt kamiennych/betonowych...Ciekawa architektura, sporo schodków itp. Spodek i okolice spoko. Mariacka i sąsiednie deptaki bardzo spoko, fajne ławeczki i inne śmieszne rzeczy do poskakania.

Poznań - tu jeździłem w pełnym słońcu. W centrum pare fajnych miejsc: pl. wolności, koło Opery i Zamku (prawie wszystkie są na edicie zico). Łęgi dębińskie dla kubkarzy i rekreacyjnych (jest ich tam sporo)

Pozdro!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 24 kwi 2012, o 11:24 
Użytkownik

Bo jeśli wbijać na freeride to tylko z lokalesami. Jeśli wiesz którędy jechać żeby zaliczyć fajne miejscówki i lecieć po ładnym asfalcie zamiast po bruku to miasto okazuje się zupełnie inne. Głęboko współczuję ludziom, którzy bez znajomości Opola (znajomości od strony nawierzchni) próbują przemieszczać się na rolkach z punktu A do B. Jeśli natomiast wybrałby się z nami - zakochałby się w tym mieście ;P

Potłuczeni na Facebooku - zapraszam
Obrazek

PostNapisane: 24 kwi 2012, o 12:11 
Site Admin

Co do Cieszyna to niestety nawet "lokalsi" by nie pomogli ;)

Co najwyżej znajdziesz spoty, albo krótkie ciekawe odcinki, ale żeby freeride to nie.

Te schody na głębokiej są ok, chodnik tam jeszcze daje radę.

PostNapisane: 24 kwi 2012, o 13:14 
Stały bywalec

Przyjedź do Krakowa, to jest miasto niespodzianek. Prujesz gładkim asfaltem, robisz skręt i znajdujesz się na kocich łbach. Kawałki starego bruku wtranżolone na środku asfaltu na Plantach. W NH chodniki takie krzywe miejscami, że zęby można stracić. I asfalt który latem miejscami robi się tak miękki, że koła blokuje.

I co? Nic. Jeździ się super. Miasto jest ekstra.

Freerider nie powinien się przejmować takimi głupotami. Gdybym był fanem równych alejek, to bym śmigał na Sparkach w parkach :P

Strefa czasowa: UTC + 1