Teraz jest 23 paź 2017, o 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2017, o 07:01 
Użytkownik

Obrazek

Krótko mówiąc: szukałem rolki w rozmiarze 38, za nieduże pieniądze.
Tak się złożyło, że w ręce wpadły USD Carbon w rozmiarze 40. Po pierwszych przymiarkach wyszło na to że można wyciąć liner, włożyć inny i mieć rolkę w rozmiarze 38!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A więc do dzieła...

Najpierw odczepiamy wszystkie możliwe elementy: soulplejt, cuff, śruby, rzepy, wkładki itp.
W zależności od linera, jaki mamy dostępny, będziemy musieli rozważyć opcję wycięcia języka z rolki.
Ze względu na to, że posiadałem liner Powerslide FSK (czyli pierwsze Fat Boy) a występował on w opcji ze zintegrowanym językiem, ten z carbonów musiał wylecieć.
Język należy włożyć do środka i delikatnie ponacinać nić łączącą go z rolką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnym krokiem będzie nacięcie materiału w okolicy pięty. Nożem nacinamy kształt jak na zdjęciu.
Nóż możemy spokojnie włożyć na 2-3 mm w gąbkę.
Podważając czarny materiał, odsłoni się biała pianka (swoją drogą świetnej jakości!) w okolicy pięty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydzieramy ją palcami aż pokaże się czarna mikroguma.
Początkowo chciałem ponownie nakleić materiałową wyściółkę w środku buta, bojąc się o stan linera gdyby miał ocierać się o carbon. Jednak mikroguma będzie świetnie zabezpieczała liner przed ewentualnymi przetarciami oraz dodatkowo będzie przytrzymywała liner w miejscu.

W górnej części mamy trochę inny rodzaj linera, jest on wypełniony małymi kawałeczkami zbitej gąbki i pokryty mikrogumą z przyklejonym materiałem. W miejscu łączenia czarnego materiału z czerwonym występuje nieprzyjemny do wyczyszczenia szew. Polecam być przy nim ostrożnym żeby nie naruszyć nici łączących. W górnej części cuffa także usuwamy gąbkę do czarnej mikrogumy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszego buta wyciąłem zdecydowanie za wysoko i po usunięciu gąbki musiałem wyciąć na równo górny materiał w cuffie. Niestety pozbyłem się w ten sposób materiału do przyklejenia. Drugi but już wyciąłem trochę lepszym sposobem i zostawiłem dodatkowy materiał do przyklejenia.

Wyciety za wysoko:
Obrazek

Wycięty prawidłowo:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkładka z węglowców ;) jest o wiele lepszej jakości niż stockowa z linera Powerslide FSK.
Różnica jest kolosalna:
- USD - grubość około 7 -10 mm, czerwony plastik faktycznie usztywnia całą wkładkę
- Powerslide FSK - grubość około 2 mm, czerwone wstawki to jest zwykła pian ka. Tą wkładkę można zwinąć i włożyć do kieszeni ;D
Odpowiednie docięcie wkładki USD pozwoliło na dopasowanie jej do nowego linera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnim krokiem jest podklejenie materiały przy oczkach na sznurówki oraz materiały w górnej części cholewki.

Obrazek

Obrazek

Po włożeniu linera oraz zamontowaniu cuffa, klamer, rzepów roleczka prezentuje się następująco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 28 sie 2017, o 09:25 
Dużo pisze

Fajny mod, zastanawiam się tylko nad tym czy pianka w tylnej części nie będzie się wycierać/kruszyć.
Tak szczerze to te pianki z recyklingu to lekka kaszana, powinni zapodać coś lepszej jakości ;)

Daj znać za kilka miesięcy jak to się sprawuje...

PostNapisane: 28 sie 2017, o 11:12 
Użytkownik

Rolka miała kilka lat, nie pamiętam kiedy wyszła ale od tego czasu była używana.
Po zdjęciu oryginalnego materiału pianki były w genialnym stanie... Zbite, elastyczne i co najważniejsz, bardzo trudne do wyrwania. Nie było mowy o jej wykruszeniu ze starości. Mimo tego że materiał był wytarty na piętach, pianki wtrzymały próbę czasu.
Mikroguma (czarna) też jest mocna. Dogrzebanie się do niej wymaga trochę czasu i pozostawia ból w palcach. :)
Dam znać :)

PostNapisane: 16 wrz 2017, o 17:43 
Dużo pisze

To mnie zaskoczyłeś że pianki były git, znam ten ból, palce potrafią dostać za swoje, podczas rozszarpywania rolki ;)

Strefa czasowa: UTC + 1