Teraz jest 16 lip 2018, o 06:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwi 2017, o 23:44 
Użytkownik

Tak jak opisał na facebookowej stronie doc struś, było trochę zabawy. Struś oko ma fachowe i na trixxach się zna, więc poprawił popularne w tym modelu wady (język) i wychwycił inne niespodzianki (odklejenie podstawy buta od poszycia). Dla mnie zasadniczą wada trixx jest koszmarny cuff - ni przypiął ni przyłatał. Nie trzyma, nie stabilizuje. Język nieco mnie katował, bo rozmiarowo mam drobna stopę w relacji do reszty nogi i trzeba było prócz wzmocnienia samego wnętrza, poszerzyć z uzyskaniem efektu znanego mi z PS Hardcore Evo. Dla mnie punktem odniesienia zawsze jest hc evo ze względu na trzymanie łydek. Palce i piętę trixx trzymały zawsze wzorowo i nie miałem żadnych obiekcji. Struś uruchomił zaledwie 1/5 wyobraźni i zrobił mi zupełnie inne rolki. Dorzucił po konsultacjach z Zico kilka rzeczy. Prócz cuffa, zamówiłem klamrę. Rzepy (prócz stabilizujących paluchy) w rolkach do slalomu zawsze doprowadzały mnie do szału, poszły w cholerę. Nie tęsknię. Dostałem szerokie (jak PS Universal flap) klamry z prawdziwego zdarzenia i cuff jak trzeba.
Efekty były takie, jak oczekiwałem.
Trochę zabawy przy sznurowaniu i zakładaniu, bo ja okropnie lubię usztywnić rolkę na nodze oraz głośno przeklinać przy zakładaniu butów. Beton z mięsem z przodu. Brak uwierania przez but mimo znacznego wzrostu objętości języka do wewnątrz. Trzymanie klamer jak należy. But jak reaktywna skarpeta. Około 1h zabawy na kubeczkach bez konieczności amputacji stóp.
To, co finalnie otrzymałem, to rolki robione z głowa i sercem. Pan Laffargue może pakować walizki dotychczasowym projektantom swoich rolek i za nieprzyzwoicie wielkie pieniądze zatrudnić Strusia. Po czym na wstępie pozwolić mu umieszczać swój podpis na cuffie :D, bo jak na tak pomysłowego konstruktora podpis ma wyjątkowo skromny i niezamaszysty ;D
PS: opis wrażeń z jazdy po kilkunastu km więcej..

Załączniki:
WP_20170401_23_30_23_Pro.jpg
WP_20170401_23_30_23_Pro.jpg [ 201.36 KiB | Przeglądane 2627 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 08:17 
Dużo pisze

Dziękuje za reckę :)

Bardzo się cieszę że siedzą jak trzeba, takie same gąbki wykorzystałem u siebie i do teraz się nie ubiły, tak że powinno się jeszcze wszystko ułożyć i lepiej dopasować :) Widzę że z wiązaniem masz tak jak ja, u mnie co prawda cuff zostaje luźny, ale to inna specyfika jazdy, wiążę wszystko z taką zawziętością że jak mam nowe rolki to zawsze sobie potnę łapska o cuff :P

Dobrze im z tym niebieskim...

PostNapisane: 3 kwi 2017, o 07:28 
Użytkownik

Kolorystycznie: zawsze strzelał mnie czarno-biało-błękitny zestaw w ps cell (nowych). Ładny jest i koniec dla mnie. Ale: Zafiro mam ścięte i nie przekładałem łożysk więc koła kontrowersyjne. Wróciły czarne hypery do łask. Ale zdradzę je i tak z nowymi zafiro :).
Wczoraj pół godziny obijania piłeczki kijem na rolkach. Gdyby nie słabe dokręcenie szyny przeze mnie, byłoby dłużej. But i cholewka trzymają jak diabli. Przymiarki do kubeczków też nieźle, tylko ścięcie kół robiło mi problemy ze sterowaniem.. Ogólnie pierwsze kubeczko- i hokejokilometry świetnie. Będę badał dalej jak tylko pogoda wyszczerzy do mnie ryj znacznie bardziej sympatycznie... Uśmiechnie się, znaczy..

Kilka dni. Kubeczki - ekstra. Ale głowa musi się przyzwyczaić. Jakby to ująć: zakładam HC Evo i stopa myśli "dom". Zakąłdam Trixx i stopa myśli: "muszę się porozglądać". Trzymanie łydki na poziomie HC Evo. O to się nie martwię. Po 2 h zabawy w hokej na rolkach na wewnętrznej stronie łuku stopy pęcherz 3x4cm po 2h gry. Karbon się podwija - do wygrzania. Czyli nic strasznego. Kiedyś też je termoformowałem punktowo.

Wszystko pięknie do czasu, gdy naszła mnie myśl o termoformowaniu karbonu w piekarniku. Moja wina, bo mam przyzwyczajenie z termoformowania łyżew i nie wziąłem pod uwagę kilku elementów. Poprzesuwało mi się poszycie lekko. Rolki lecą z powrotem do Strusia. Nie wyobrażam sobie innego lekarza mojego sprzętu i specjalisty od naprawy skutków mojej własnej głupoty..

Cytując Rycha Peję: "Wszystko na mój koszt!"

Strefa czasowa: UTC + 1