Teraz jest 27 kwi 2018, o 09:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 19:35 
Początkujący

adaaamx napisał(a):
halfen napisał(a):
..... i obeznaniem się z rytmem ulicy.

Nie bardzo rozumiem jak można obeznać się z czymś co jest totalnie nieprzewidywalne

matematyk czy filozof?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 20:53 
Użytkownik

Raczej filozof, po paru piwkach zawsze mi się tak włącza :D

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 21:30 
Stały bywalec

halfen napisał(a):
Nikt tu nie pozostaje dłużny. Taka jazda. Sami też obrywają.

Gdyby mi się coś takiego przytrafiło przybrałbym postawę:

ODDAWAJ CHAJS ZA LUSTERKO DEBILU, W DUPIE MAM ILE RAZY CIĘ SAMOCHÓD POTRˇCIŁ BO NIE PRZESTRZEGASZ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO, ID? POŻAL SIĘ BABCI. CHCĘ MOJE PIENIˇDZE.

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 22:06 
Dużo pisze

Herbata, te kilka pierwszych spostrzeżeń napisałeś, bo nie bardzo ogarniasz klimat i o co chodzi w ostrym kole.
Spróbuj pojeździć na takim rowerze. Brak hamulca i ostry bieg wymuszają myślenie, kontrolowanie prędkości i rytm jazdy. Z podobnych powodów Ty hamulca nie masz przy swoich fusion :)

Oczywiście, że z hamulcem jest bezpieczniej i nic nie przeszkodzi go zamontować, Tu chodzi o "jedność" z rowerem, jesteś Ty i on. Musisz go wyczuć, a zwalniać i hamować jak najbardziej się da na takim sprzęcie. No brake= no fake ;)

PostNapisane: 10 wrz 2012, o 22:48 
Stały bywalec

Hmm... hamulce nie przeszkadzają mi w czuciu jedności z moim rowerem. To jego integralny i bardzo przydatny element.

Porównanie z rolkami to kula w płot, bo rolę hamulca zastępuje choćby t-stop. Rolkarz w rolkach bez hamulca MA MOŻLIWO?Ć szybkiego wyhamowania i łatwej kontroli prędkości, rowerzysta na ostrym kole - nie. Metoda kontroli prędkości: przenieś ciężar na przód, podnieś lekko tylne koło i pedałuj do tyłu to jakiś absurd.

I tak, nie ogarniam o co chodzi w ostrym kole, bo tak samo da się jeździć na rowerze z wolnobiegiem! Jak dla mnie to idiotyczna moda która narodziła się w gronie kolarzy którzy chcieli pojeździć po ulicy jak po torze, bez uwzględnienia drobnego szczegółu, że warunki w obu miejscach są inne. A na torze jeździ się na ostro wyłącznie po to by wymusić ciągłe pedałowanie. Ktoś powie "dobra, może o to samo chodzi tym co jeżdżą na ostro na ulicy?" - bullshit - oni nie pedałują bez przerwy, rozkładają nogi w szpagat lub kładą je na ramę by odpocząć.

Wiesz czemu w wyścigu była zasada "only fixed gears"? Bo prawda jest taka że dobry rowerzysta na kolarce z hamulcami i przerzutkami by ich zjadł na śniadanie.

To taka sama sytuacja jak nazizm względem rodzaju podwozia fsk/aggressive/pb. Facet wygrał zawody aggressive na setupie pb i został zdyskwalifikowany za sprzęt. W WSX podobno nie pozwalają na start w rolkach na setupie aggressive. Jak dla mnie to idiotyzm: powinno się liczyć tylko to, kto był najlepszy.

Moda na fixie przeminie, zwyczajnie. Bo to nie jest nic praktycznego, to właśnie zwykła moda na lansowanie się na fixie.

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 09:42 
Dużo pisze

Teraz jest meeeega wielka moda na fixy.... Oj oj.... żeby to jeszcze ładne było, ale nie. Musi być oczojebny kolor, kierownica dł 5 cm, tak, by ledwo ręce dało się położyć, oczywiście jakieś fikuśne kształty i hipsterskie dodatki. To jest żałosne, ale co poradzić taka MODA.

Nie mam nic do tych co mają fixa jako kurierkę, czy po prostu z zamiłowana, składają piękne OK z byczymi rogami, na najlepszym torowym osprzęcie.

jednak te wszystkie syfy: HIT SEZONU :P
Obrazek

a takimi dziełami sztuki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 15:12 
Stały bywalec

Sam mam w rowerze prostą, dość krótką kierownicę (55cm). To dla mnie najlepszy kompromis między stabilnością a zwrotnością.

Z tym że:

-nie mam w rowerze siodła wyżej od kierownicy (mniej więcej ten samo poziom)
-bardzo rzadko jeżdżę kładąc się - najbardziej mi pasuje na rowerze pozycja zbliżona do "bmxowej"

Generalnie jeżeli chodzi o jazdę po mieście, zgodzę się z Siwym, że wąskie opony lepsze w przypadku klasycznych rowerów.

Mając 16 lat jeździłem jednak na bmxie po Krakowie i bardzo ceniłem sobie ten sprzęt! (dopóki go nie rozwaliłem) Przede wszystkim mega lekki rower, super zwrotny, szerokie opony dają świetną przyczepność, niski środek ciężkości mega ułatwia pewne sprawy, np. bardzo łatwo zjechać na takim rowerze po schodach i manewrować w tłumie, o wiele łatwiej podskoczyć. Jeżeli ktoś jeździ na rowerze po mieście czysto for fun, polecam! Bo jednak duże koła dają fajną prędkość maksymalną na prostych, ale przyśpieszenie na takiej samej lub podobnej konfiguracji zębatek jest dużo niższe i zwrotność takiego roweru jednak sporo mniejsza.

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 15:46 
Dużo pisze

no tak.. bo liczy się tylko praktycznosc. dlatego najlepiej chodzic w jesien butach trekingowych po miescie bo noga nie zmarznie, deszcz nie zmoczy i w ogóle...

liczy sie tez zajawka, jazda na fixie jest inna niz na wolnobiegu. przejedz sie i sprawdz. byc moze kolarz z biegami by ich zjadl, ale wlasnie o to chodzi ze wyscig dla ostrych, na tym sie jezdzi trudniej.... ja raczej staram się nie oceniac zajawek ludzi, mowiąc ze są glupie i bezsensowne jesli sam tego nie robie i nie mam o tym pojecia raczej. ale jak kto lubi :)

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 15:46 
Dużo pisze

no tak.. bo liczy się tylko praktycznosc. dlatego najlepiej chodzic w jesien butach trekingowych po miescie bo noga nie zmarznie, deszcz nie zmoczy i w ogóle...

liczy sie tez zajawka, jazda na fixie jest inna niz na wolnobiegu. przejedz sie i sprawdz. byc moze kolarz z biegami by ich zjadl, ale wlasnie o to chodzi ze wyscig dla ostrych, na tym sie jezdzi trudniej.... ja raczej staram się nie oceniac zajawek ludzi, mowiąc ze są glupie i bezsensowne jesli sam tego nie robie i nie mam o tym pojecia raczej. ale jak kto lubi :)

PostNapisane: 11 wrz 2012, o 18:21 
Dużo pisze

Bulkaa powtarzasz się :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1