Teraz jest 17 paź 2018, o 04:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lip 2012, o 13:44 
Początkujący

Mam mały problem z Twisterami. Kupiłam kilka dni temu rozmiar 38 - taki też rozmiar butów noszę na co dzień. Mam większą stopę długości ok. 24,5, może troszkę mniej. Przykładając stopę do samej wkładki odnoszę wrażenie, że powinny pasować idealnie. Jednak rolki bardzo cisną mnie w palce, cały czas wydaje mi się, że są grubo przyciasne, po prostu za małe. Chciałam je wymienić na większe ale słyszałam, że w Twistery bardzo się rozbijają... Dlatego mam teraz dylemat i nie wiem co zrobić. Może ktoś bardziej doświadczony lub obeznany z tym modelem coś mi doradzi? :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 lip 2012, o 13:50 
Site Admin

Rozbiją się. :)
Możesz pochodzić w samym linerze po domu, by szybciej doprowadzić do stanu w którym nie będzie tak uciskał.

PostNapisane: 30 lip 2012, o 14:29 
Początkujący

A o ile mniej więcej liner może się rozbić? Bo naprawdę mam 0 luzu w palcach, a nawet mniej :P
No i jeszcze pozostaje kwestia zewnętrznego buta -on już się nie rozbije. Jak sprawdzić czy i on nie jest za mały?
Może takie pytania wydadzą wam się głupie ale jak dotąd jeździłam na miękkich rolkach fitnessowych, rekreacyjnych i nie miałam nigdy takich problemów, a co za tym idzie żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. :)

EDIT: Poza tym ostatnio usłyszałam od kogoś (niestety już po zamówieniu rolek w necie), że twistery wypadają mniejsze i zaleca się kupno rolek rozmiar większych niż nasz 'normalny' rozmiar buta. Prawda to?
A i nie wiem, czy ma to znaczenie ale zakupiłam wersję kobiecą.

PostNapisane: 30 lip 2012, o 18:25 
Początkujący

no ja kupilem twistery rozmiar 40,5 26cm wkładka a moja stopa ma 25cm na początku dotykałem palcami linera jak mocno związałem to cisły po okoł 2 tyg. jazdy trochę się rozbiły że miałem dosyć duży manewr palcami dołożyłem jedną wkładkę i są na styk lekko cisną i muszę powiedziec że chyba tą wkładkę wyciągnę bo wole miec komfort w palcach a w jeździe naprawdę nie widzę różnicy co prawda nie jeżdże slalomem między kubkami ale po mieście z jakimiś tam skokami tak że na twoim miejscu rozważył bym wymianę na rozmiar o 0,5cm większy od stopy wcienikiej skarpetce

PostNapisane: 30 lip 2012, o 19:47 
Początkujący

No ja akurat zbyt dużego luzu wolałabym uniknąć -często jeżdżę na kubeczkach. Ale skoro problem zbyt luźnego linera z powodzeniem rozwiązuje dodatkowa wkładka to może optymalnym wyjściem z sytuacji byłaby jednak wymiana na 39. Chociaż z drugiej strony siwy pisze, że się rozbiją.
I nadal jestem rozdarta. Ratunku - niech jeszcze jakiś rozsądny głos przechyli szalę na którąś ze stron! ;)
A jeszcze zastanawia mnie kwestia tego zewnętrznego buta.

PostNapisane: 30 lip 2012, o 20:19 
Stały bywalec

Jak nie musisz w nich podkurczać palców i nie czujesz ucisku twardego plastiku na palec, będą dobre.

PostNapisane: 30 lip 2012, o 20:29 
Użytkownik

Spróbuj może wyjąć liner i włożyć nogę do "pustego" shella. Jeśli wtedy noga ma styczność z plastikiem - rozciągnięcie linera nie pomoże, jeśli nie - warto spróbować. W moich rocesach stopa jest krótsza (!) od wkładki i po wyrobieniu się linera jest OK.

PostNapisane: 30 lip 2012, o 21:54 
Użytkownik

Poczytaj tutaj jak to było u mnie.
Jedno jest pewne, liner rozbije się. Jeżeli masz miejsce w skorupie, to ja bym zostawił ten rozmiar.

PostNapisane: 31 lip 2012, o 09:48 
Początkujący

Hmm... Zrobiłam tak, jak poradził jerzy: wyjęłam liner i włożyłam stopę do pustego shella. Wtedy, przy maksymalnym dopchnięciu pięty do tyłu, mam od końca palców do skorupy ok. 2 cm (może troszkę mniej- ciężko precyzyjnie zmierzyć).
Póki co chodzę trochę po mieszkaniu w samym linerze- może rzeczywiście szybciej się rozbije i będę się mogła przekonać czy to wystarczy, zanim minie czas, w którym można dokonać wymiany rolek.

Dołączam jeszcze zdjęcie, na którym obrazuję, gdzie kończy się moja stopa w samym shellu (przy maksymalnym dopchnięciu pięty do tyłu) -czerwona kropka :)[attachment=122]

Obserwacja z ostatniej chwili: kiedy po wywrotce znalazłam się na chwilę na ziemi w pozycji siedzącej (tzw. siad prosty :P) czułam się w pełni komfortowo, ucisk pojawia się dopiero w momencie kiedy staję na nogi. No w sumie logiczne.
Tak się zastanawiam, czy wymiana moich 38 na 38,5 nie byłaby dobrym rozwiązaniem... Bo pół centymetra to chyba za mało żeby stworzyć jakiś ogromny luz, który bardzo by przeszkadzał, a może dałby mi ten komfort, którego teraz brak.

PostNapisane: 31 lip 2012, o 13:36 
Początkujący

mówiłem weź poł rozmiaru większe zawsze się możesz wkładką poratować

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1