http://fsknews.pl/

Regulacja cuffa x5
http://fsknews.pl/viewtopic.php?f=70&t=353
Strona 1 z 1

Autor:  WiktoR [ 13 sie 2011, o 20:14 ]
Tytuł:  Regulacja cuffa x5

Witam, czy jest jakiś sposób na regulacje cuffa w rollerblade x5, aktualnie jest tak skręcony że w ogóle się nie rusza "przód-tył" a ja z przyzwyczajenia do starych rolek muszę mieć teraz wszystko porozpinane ;P W dodatku w czasie jazdy strasznie gniecie mnie w kostki ;/ Jest na to jakiś sposób ?
PS. Rolki są nowe ;D

Autor:  scooby666 [ 13 sie 2011, o 20:28 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

hmm, nie :D masz nity wiec nic nie zrobisz, a gniecie w kostki bo taka budowa shella;/ też tak miałem jak jezdzilem w modelu agresywnym kumpla (ten sam but)

Autor:  Herbata [ 13 sie 2011, o 20:59 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

Na gniecenie niewiele poradzisz, możesz spróbować podnieść stopę podkładkami o jakieś 4mm, w ostateczności zmienić liner. Taka specyfika rolek, że sporo osób ma podobne problemy. Ja mimo że jestem wielkim zwolennikiem Fusion, musiałem też modować swoje rolki żeby w nich komfortowo jeździć. Mój znajomy natomiast termoformował skorupę innych rolek opalarką, przy podobnym problemie, ale z tym trzeba uważać!

Regulacji cuffa w tych rolkach nie ma, ale pocieszę Cię, że cuff po pewnym czasie zaczyna się ruszać przód-tył lepiej, tylko plastik musi się "dotrzeć" a i nit trochę "rozluźnić". Trzeba to rozjeździć.

W ostateczności, możesz rozwiercić nity i zastąpić je śrubami, polecam Razors, bo są z dobrego metalu, z Powerslide (USD etc.) nie mam dobrych przeżyć. Oczywiście musisz kupić śruby plus receivery (nie znam słowa w rodzimym języku) np:

http://www.grindhouse.eu/en/Shop/RAZORS/Cuffs---Cuffschrauben/RAZORS-Cuff-Screws.html

Mając cuff na śrubach, możesz regulować luz poprzez siłę dokręcenia.

Autor:  frnk [ 13 sie 2011, o 21:32 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

możesz też wymienić cuff na szerszy

Autor:  Herbata [ 13 sie 2011, o 22:21 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

To chyba niewiele zmieni, bo ciśnie najczęściej i tak sama skorupa w okolicach nitów. Ale można spróbować. Pasują cholewki TRS, jako tako podchodzą też Remz i Razors.

Autor:  WiktoR [ 14 sie 2011, o 20:47 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

Wyciągnąłem liner, włożyłem spowrotem. Jest troszkę lepiej mam spuchniętą kostkę i ta ciśnie mnie okropnie, aczkolwiek z drugą jest w miarę ok. Rolki i tak muszę wiązać z pewnym luzem co niestety średnio wpływa pewność przy wykonywaniu jakiś skoków. Mam nadzieje ze rolka się rozjeździ ...

Autor:  Herbata [ 14 sie 2011, o 22:36 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

WiktoR napisał(a):
Wyciągnąłem liner, włożyłem spowrotem.


Jeżeli to ta procedura zrobiła różnicę, to chyba nadajesz się do Hogwartu! :D:D:D

Autor:  WiktoR [ 15 sie 2011, o 09:52 ]
Tytuł:  RE: Regulacja cuffa x5

No wiesz :D jak chcesz mogę Ci też coś wyczarować :P Dzisiaj montuje sznurówki z moich łyżew bauera może będą lepsze od oryginalnych...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/