Teraz jest 17 lip 2018, o 07:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2011, o 21:24 
Użytkownik

Witam. W moich Fila NRK BX liner dokonuje żywota. Mam zatem pytanie o jakieś alternatywy dla niego.
Ze swej strony troszkę już się rozglądnąłem w tym temacie i znalazłem - wydaje mi się podobne - z Seba FR1. Może ktoś próbował użyć ich w NRK ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 30 paź 2011, o 21:41 
Site Admin

Podobna skorupa więc będą pasowały.

PostNapisane: 2 lis 2011, o 10:51 
Dużo pisze

Seba Fr1 albo jakiś Jug - tutaj niestety ceny znacznie większa.
Ewentualnie można poszukać jakiś tanich Sifika

PostNapisane: 2 lis 2011, o 11:28 
Dużo pisze

zbaczając lekko z tematu a jaki liner do Fusion X3 ? Bo mój zaczyna się deformować i mnie trochę zaczyna uwierać

PostNapisane: 6 lis 2011, o 14:35 
Użytkownik

pawione napisał(a):
Seba Fr1 albo jakiś Jug - tutaj niestety ceny znacznie większa.
Ewentualnie można poszukać jakiś tanich Sifika

Jug-i są poza moim budżetem :(
Obecnie jest sporo przecen na linery np. w Hedonskate. Ale żaden z tych linerów nie jest sznurowany. Nie wiem czy będą pasowały i czy rzep i klamra wystarczą mi do pewnego "czucia" rolki. Chyba podjadę w czwartek do sklepu i sprawdzę empirycznie :)

PostNapisane: 7 lis 2011, o 09:55 
Dużo pisze

Najlepiej podjechać, a jak liner jest mega tani to zawsze szlufki na sznurówki można dorobic :)

PostNapisane: 18 lis 2011, o 23:33 
Użytkownik

Byłem, sprawdziłem, zapodaję. Z tanich linerów nic nie spasowało. Jedyny w moim rozmiarze liner, który mógł się okazać pasującym do NRK BX, to USD Phoenix, jednak ze względu na cenę (259,00 PLN), nawet go nie przymierzałem. Chyba zatem pozostaje liner z Seba FR1 za ok. 160,00 PLN.
Póki co jednak pojeżdżę na stock-owych, a jak już spadnie śnieg, to spróbuję podrzucić je jakiemuś szewcowi do naprawy. Zobaczę co z tego wyjdzie.

BTW: wyprawa do sklepu okazała się na swój sposób owocna. Dostałem gratisowo śruby do cuff-a, którymi zastąpiłem zerwane nity :)

PostNapisane: 6 gru 2011, o 23:05 
Użytkownik

Kupiłem używany liner Sifika Chicago (rozmiar 42) do nabytych wcześniej na Allegro używanych USD Throne Classic, gdzie stockowy liner był jednak zbyt mały na mnie (rozmiar 41). Shell Throne'ów jest rozmiaru 41-42 i Chicago bez problemu spasowało.
Po obadaniu Throne + Chicago wpakowałem kontrolnie liner do NRK BX i ... pozytywne zaskoczenie. To samo czucie co w stockowym linerze NRK BX rozmiar 43. Inna sprawa, że stockowy liner trzymał dobrze może przez pierwsze parę tygodni, a potem, po rozbiciu, musiałem dociągać na chamca sznurówkami, rzepem i klamrą, żeby było wystarczające czucie rolki. Jeszcze inną sprawą jest, że obecnie w NRK BX mam zamiast rzepa, klamrę (z NRK Black), którą jestem w stanie znacznie lepiej dociągnąć shella.
Reasumując - jest dobrze. Jak wyschnie asfalt, ruszam testować setup NRK BX z Chicago, a stockowe linery idą do szewca :)

PostNapisane: 8 sty 2012, o 02:57 
Użytkownik

Trochę już pojeździłem z Sifika Chicago i muszę powiedzieć, że nie ma tej wygody jaką daje stockowy liner. Być może wynika to z braku możliwości sznurowania Chicago, a co za tym idzie - z konieczności mocniejszego dociągnięcia na klamrach, a może po prostu z faktu, że liner stockowy został przygotowany konkretnie pod tego shella i jest grubszy tam gdzie jest większy ucisk...
Zatem po pierwszej jeździe w Chicago byłem "pouciskany" w okolicach kostki. Niestety, ze względu na kapryśną pogodę, nie miałem możliwości pojeździć dzień po dniu, a to by dało odpowiedź czy pojawią się otarcia, bądź odciski. Spróbowałem więc podejść do sprawy inaczej - sprawdzić czy jest możliwa jazda z na tyle luźnym zapięciem, żeby nie czuć było bolesnego ucisku. Na początku dociągałem zatem na klamrach maksymalnie, a potem - w trakcie jazdy - gdy pojawiał się ucisk, luzowałem trochę (głównie klamrę 45 st.). Efekt był taki, że czułem luz w rolce i pięta trochę się unosiła, ale jazda była możliwa, a z czasem zupełnie przestało mi to przeszkadzać :)

Natomiast niewątpliwym plusem stosowania Chicago jest - w moim przypadku - zakres pracy klamry 45 st. Mam na myśli to, że zużywają się zupełnie inne ząbki niż w przypadku stockowego linera (a w klamrach z NRK Black/Road ząbki zużywają się naprawdę szybko). Jeśli uda mi się naprawić stockowy liner, to używając go na zmianę z Chicago znacznie wydłużę czas życia klamer 45 st.

Strefa czasowa: UTC + 1