Teraz jest 24 kwi 2018, o 21:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lip 2013, o 17:11 
Początkujący

Witam,

Jak w temacie :)
Macie pomysł, gdzie można potrenować w Warszawie?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 lip 2013, o 17:32 
Użytkownik

sory nie sprawdzilem dzialu :P

w dh to sie nie orientuje, bo znam tylko centrum warszawy, może na obrzeżach jest więcej górek
chociaż jeżeli napisałaś, że chcesz spróbować to te może ci wystarczą:

belwederska od pałacu belweder do spacerowej, raczej wieczorami trzeba jeździć, w dzień jak raz zjedziesz to nikt ciebie gonił nie będzie, ale jak non stop byś zjeżdżała myślę, że jakieś upomnienie byś dostała. Wieczorem gdy na skrzyżowaniu czerwone światło będzie ty wskakujesz na ulice i zjeżdżasz. Ja jak się rozpędzałem to jakieś 50km\h byłem w stanie złapać (na 80kach szyna 243).
Na wyhamowanie później dużo miejsca i spokojnie zdążysz zjechać, zanim na górze światło się zmieni i samochody dojadą.
Nie wystrasz się po prawej stronie 2 policjantów zawsze, ale oni pilnują ambasady i mają w dupie co się na ulicy dzieje, to nie ich działka (kumpel kiedyś przy innej ambasadzie stał i takie rzeczy ich nie obchodziły)

książęca (na placu 3 krzyży w dół) - dłuższa i troche i bardziej stroma niż belwederska, dodatkowo lekki łuk w polowie zjazdu, na koniec mniej miejsca na wychamowanie, tzn jak na belwederskiej bez hamowania mogłaś się zatrzymać, to tutaj trzeba zachamować, żeby na skrzyżowanie nie wjechać, dlatego też radziłbym w nocy jeździć

Agrykola (przy placu na rozdrożu) zjeżdżasz w dół w kierunku pałacu łazienkowskiego - do trenowania najlepsza opcja. W tym roku wymienili tam asfalt więc nie ma żadnych dziur. Mało ruchliwa ulica, a nawet bardzo mało ruchliwa, dużo miejsca do wytracenia predkosci, zahamowania, tyle ze trzeba na dole na ludzi uwazac bo moga sie kręcić, co prawda tą ulicą możesz nawet i środkiem jechać, żadnych problemów nie ma (kiedyś radiowóz wyprzedałem :P), nie dam sobie reki uciac, ale tam zwykle samochody nie maja wjazdu, jesteś bardzo widoczna dla wszystkich pieiszych na dole, ale w weekendy może być tam dużo ludzi, jak będziesz uważała nie będzie problemu.
Co do prędkości jaką się tam łapie to się nie wypowiem, bo lipne kółka miałem i przy 30 km\h zaczynało mi rolką telepać więc zwalniałem.

PostNapisane: 20 lip 2013, o 17:49 
Dużo pisze

na moje oko skoro wrzucił to w dziale downhill to chyba dh... Ale mogę się mylić :D

PostNapisane: 20 lip 2013, o 17:56 
Początkujący

Dzięki za rozbudowane info.
Chodzi mi o downhill.
I nie wrzucił, a wrzuciła :)
Mega mi się to podoba i chciałbym spróbować.

PostNapisane: 20 lip 2013, o 20:09 
Dużo pisze

Jak nie będziesz odczuwać, że to mezalians, to w Warszawie jest zdaje się dość silna ekipa longboardowa, która sporo jeździ na imprezy i w celach treningowych. W ten dokładnie weekend zbierają się z innymi ekipami w Senince na granicy PL-CZ w okolicach Kłodzka w celach treningowych. Takie wyjazdy są organizowane przez longboardowców dość często, więc możesz spróbować się z nimi zbratać.

PostNapisane: 20 lip 2013, o 21:30 
Użytkownik

Wzdłuż Podleśnej, na Bielanach, jest równa ścieżka rowerowa. Nie jest to Książęca, ale bezpieczniej. Nie znam rejonów Wilanowa k/ Powsina, może tam. Warszawa raczej jest płaska, za wyjątkiem ulic zjeżdżających ze skarpy w stronę Wisły, ale to ulice.

PostNapisane: 27 lip 2013, o 16:48 
Początkujący

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. pozdrawiam

PostNapisane: 7 paź 2013, o 14:11 
Początkujący

My w Warszawie robimy na rolkach na razie to:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 060&type=1
Zapraszamy do nas, a może wspólnie urodzą się jeszcze inne pomysły.
Ja jestem koordynatorem ds. inline alpine w PZSW. Jacek Szostak

PostNapisane: 6 cze 2014, o 13:48 
Dużo pisze

Najbliższe poważne wzniesienie, na którym ludzie trenują downhille to chyba Góra Kamieńsk - możesz się dopytać w środowisku longboardowym, kiedy tam jeżdżą - spotkasz ich na Agrykoli i pod Stadionem Narodowym (np. ichnie 'tłuste czwartki' - do znalezienia na FB, np. https://www.facebook.com/events/303512899814461/). Najbliższa ustawka longboardowo-rolkowa jest w Rząśniku pod Złotoryją i na 99% Warszawiacy też przyjadą, więc masz tydzień na załatwienie sobie transportu. Trasa w Rząśniku nie jest trudna a mam nadmiarowe sprzęty (szyny z kołami i łożyskami, kask fullface), które mogę na zjazdy pożyczyć. Rząśnik nie jest trudny, pozwoli się bez problemu przejechać początkującemu downhillowcowi o ile potrafi sprawnie jeździć na rolkach. Byłaby pierwsza downhillowa 'ona' na rolkach w Polsce... w każdych zawodach gwarantowane pierwsze miejsce :-)

Jak potrzebujesz kontaktów do lokalnych longboardzistów, to pisz na priv.

Strefa czasowa: UTC + 1