Teraz jest 24 wrz 2018, o 05:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje szorty
PostNapisane: 2 kwi 2012, o 01:17 
Stały bywalec

Jako że ktoś skrzywdził osobę mą słowami, iż literacki talent posiadam, zdecydowałem że na napisanie czegoś czas nadszedł. Takiego krótkiego, niezobowiązującego i w ogóle bez szans na pojawienie się na maturze. Pierwsza moja forma literacka wagi lekkiej - szort - będzie dotyczyć zagadnienia spaceru z psem. To życiowa opowieść na faktach oparta!

PIES. A RACZEJ SPACER. Z TYMŻE PSEM

Nie rozumiałem psiarzy, nigdy. Nigdy psa mieć nie chciałem. Siostra chciała, ryczała jak zraniona z wiatrówki krowa, całą noc, aż psa wyryczała. A teraz to nawet tego psa nie odwiedzi, bo się wyprowadziła mieszkać z chłopakiem i dwiema świnkami morskimi, psiakrew. I krzywo na mnie patrzy, jak mówię że taka świnka, to musi jak królik smakować. Lubię króliki. Fajne, chude mięso i łatwiej złapać niż kurę. A i rękawiczki zrobić idzie, z futerka.

No więc los mnie psem obdarował, a jako że mój rodziciel do pracy rano wychodzi, a ja na bezrobociu w chwili obecnej do chwili członek wie jak odległej, wyprowadzać psa muszę. A jak tego nie zrobię, to sprzątać kał z dywanu, klnąc na siebie pod nosem, że zaspałem żeby psa opróżnić na przyblokowym trawniku, tudzież pospolicie tyłka mi się ruszyć nie chciało.

Nie mam nic do psów. Pies żyje zgodnie z psią naturą, czytaj: pasożytuje na człowieku, żrąc i wygrzewając się na jego rachunek, w zamian drąc paszczę, gdy dzieci z symptomami ADHD na klatce schodowej usłyszy. Albo listonosza/pukanie do drzwi/wiertarkę/windę/pijanego sąsiada spadającego ze schodów et cetera. Odwieczny układ: człowiek daje jeść, pies robi hałas bo słyszy lepiej niż człowiek, nadal trwa. Nieważne, że czasy w których gigantyczny kot z kłami niczym noże rzeźnickie nie zakradnie się do obozowiska i nie porwie osobnika ze słabym refleksem w ciemną otchłań nocy, minęły bezpowrotnie.

Nie ja jeden trzymam psa w bloku. Z moich szacunków wynika, że co trzecie mieszkanie jest biotopem dla zwierzęcia tego gatunku. Ludzie są nudni, czemu wszyscy trzymają psy lub koty, a nieliczni fretki, skoro są jeszcze inne zwierzęta futerkowe i nie, rozmiarów akceptowalnych? Szopa pracza na smyczy widzieliście? Albo kapibarę? Albo warana? Albo nutrię? Psy są passe.

Pies, po założeniu obroży się cieszy, że wyjdzie i będzie mógł sobie ulżyć fizjologicznie. Nie wiem czemu ludzie sobie ubzdurali że psy to istoty żyjące na różowym haju wiecznej szczęśliwości i że każdy pies kocha inne psy i jest chętny do zabawy. Otóż, mój pies nie jest i nigdy nie był. To psi socjopata, który wita inne psy warczeniem i gryzieniem. Dobrze że jest nieduży i nie ma tyle siły by zrobić krzywdę, bo bym się nie wypłacił za te wszystkie durne rasowe pudle, pinczery, czy jakieś przerośnięte chomiki, którym ludzie zawiązują kokardki na głowie - pitbul o takim usposobieniu by je zwyczajnie, zeżarł. Swoją drogą, zauważyłem że zjawisko IQ w psim świecie też odgrywa niebagatelną rolę! Są psy które po sygnale ostrzegawczym idą w inna stronę, ale są i takie które skaczą dookoła z obłędem w oczach i wywalonym ozorem aż dojdzie do rozróby. Psy-idioci zaskakująco często mają właścicieli-idiotów. Aż za często przytrafia mi się rano taka sytuacja:

Spaceruję z psem NA SMYCZY, bo mam olej w głowie. Staram się omijać innych właścicieli czworonogów i owe czworonogi szerokim łukiem, by uniknąć konfliktów. NIE! Konflikt jest nieunikniony. Bo niczym przeciwnicy w typowym japońskim RPG na konsole, nie wiadomo skąd pojawia się paniusia z czymś co przypomina raczej mopa, niż pierwowzór genetyczny w postaci wilka.

FIFU? POBAW SIĘ Z PIESKIEM, NO ID?! Rozlega się piskliwy głos damulki gdy odpina zapięcie smyczy. Katastrofa nieunikniona, skracam smycz najbardziej jak się da, patrząc jak mini-mutant z rodowodem biegnie w stronę mą i mojego czworonoga, który już się szczerzy, pokazując ubytki w uzębieniu. Niektóre z zębów stracił atakując pobratymca blisko 8 razy większego od siebie samego. Nic go to nie nauczyło, psy to po prostu durne stworzenia.

Mówię kobiecie nie do końca racjonalnej, by swego pupila na smyczy trzymała, bo mój pies jest nerwowy a odpędzanie cudzych czworonogów nie należy do planu mojej porannej gimnastyki.

-ALEŻ GDZIE TAM, FIFU? TO DOBRY PIESEK, PROSZĘ ZOBACZYĆ JAK ŁADNIE SIĘ BAWIˇ!

(mój pies w tym momencie na całej długości ciała stawia irokeza)

Hałas. Ugryzienie, kwik. To musiało się tak skończyć.

-ALE CZEMU PANA PIES TAKI NIEUPRZEJMY?!

Odwracam się bo szkoda na idiotkę czasu marnować. By jej tłumaczyć, że pies nie może być uprzejmy, bo do cholery, jest tylko i wyłącznie durnym psem. A żeby być uprzejmym trzeba mieć rozum. I powody. Ciekaw jestem czy takie kobiety byłyby zadowolone gdyby obcy ludzie na ulicy dotykali nosem ich tyłka i ślinili się przy tym. Wróć. Może niektórym brakuje właśnie tego?

Mój pies nie jest uprzejmy. Nienawidzi innych psów, bo czemu miałby je lubić. Z nielicznymi wyjątkami nic pożytecznego nie robią, żerują na ludzkich emocjach, postępują nielogicznie, są tchórzliwe, leniwe, sprzedałyby najlepszego przyjaciela za kawał surowego mięsa, uwielbiają czekoladę mimo że im szkodzi, a gdy mają ku temu warunki żrą bez opamiętania, o pruciu się z kim popadnie i gdzie popadnie nie wspominając.

Doskonale rozumiem mojego psa - sam wiem, jak to jest należeć do tak bardzo spsiałego gatunku.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Moje szorty
PostNapisane: 21 lip 2018, o 19:45 
Początkujący

Bardzo przyjemnie napisane, aż samo się czytało i szkoda że takie krótkie

Tytuł: Re: Moje szorty
PostNapisane: 17 sie 2018, o 21:28 
Początkujący

Ten artykuł daje sporo do myślenia.

Strefa czasowa: UTC + 1