Teraz jest 18 paź 2018, o 02:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2012, o 13:13 
Użytkownik

Hej, czy ktoś montował w Sebach (High), czy w innych rolach - slidery, ale po wewnętrznej stronie buta ? normalnie w High'ach tam jest kawałek skórki, który w połowie już zdarłem, a druga jego połowa ledwo się już trzyma - wrócę do domu to wieczorem jakąś fotę strzelę i zapodam, normalnie masakra jak zjechałem te rolki na slidach !

Zastanawiam się, czy da radę (czy jest sens) "przenieść" tam dotychczasowej slidery zewnętrzne (zjechane na gładko, razem ze śrubami - czyli dobrze, że są), czy lepiej zakupić nowe (zewnętrzne) i zamontować (hmm, jak? i czy da się to wogóle).

Bo chyba nie ma w sprzedaży sliderów na wewnętrzną stronę buta ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 23 lip 2012, o 13:36 
Site Admin

Widziałem rolki z zamontowanymi sliderami po wewnętrznej stronie ale tylko w Salomonach FSK.

Myślisz że but jest na tyle sztywny w tym miejscu by nawiercić, jest tam plastik pod spodem?

Jeśli tak to przedłużył byś im żywot w ten sposób.

nie ma w sprzedaży sliderów na wewnętrzną stronę buta, natomiast takie rolki jak RB Fusion są przystosowane do założenia pełnego plejta, ewentualnie mniejszego, przyciętego, również po wewnętrznej stronie, oczywiście po zewnętrznej też jest taka opcja.

Jednak rolka jest wówczas mniej smukła i na mieście to przeszkadza...

PostNapisane: 23 lip 2012, o 13:51 
Użytkownik

tak, but w tym miejscu jest na tyle sztywny i twardy, że chyba dałoby radę nawiercić - obadam bliżej w domu i opstrykam.
No właśnie trochę zwiększenia szerokości rolki się obawiam, i nie tyle na mieście, co ... miedzy kubeczkami :D

PostNapisane: 23 lip 2012, o 14:41 
Site Admin

no to w tym przypadku masz zgryz.

jak na mieście można się przyzwyczaić tak w slalomie chyba będzie łatwiej o glebę przez to...

kupuj drugą parę do innej dyscypliny :P

PostNapisane: 23 lip 2012, o 15:06 
Stały bywalec

Jak chcesz w nich slalom jeździć, pomysł wydaje mi się nietrafiony. Będą pewnie przeszkadzać. Widziałem na profilu jakiegoś downhillowca, że but zabezpieczał tzw. shoe goo, to taki rodzaj żywicy którą używają deskarze by im się buty od gripów nie niszczyły za szybko.

PostNapisane: 23 lip 2012, o 21:26 
Użytkownik

Herbata napisał(a):
Jak chcesz w nich slalom jeździć...

Wyjścia nie mam ... mam jeszcze Twistery w szafie, ale trzymam je tylko jako rezerwę, gdyby mi High'ie całkiem padły ... a chyba powoli padają :(

Obrazek

tu jest gorzej ...
Obrazek

a tu razem
Obrazek

jeżeli ktoś naprawdę chciałby zobaczyć resztę ...

https://picasaweb.google.com/106708969077187980073/SebaHigh?authuser=0&authkey=Gv1sRgCK3ArqOH7rmD6gE&feat=directlink

PostNapisane: 24 lip 2012, o 00:35 
Użytkownik

:O Grubo... Już się cieszę, że nie kupiłem kiedyś Highów :P

PostNapisane: 24 lip 2012, o 08:12 
Dużo pisze

Troche pozno sie zabiera kolega za zabezpieczanie. Ja bym wczesniej myslal o tym, zeby cos tam wklejac: rozcieta detka, klej montazowy na goraco (ten w stickach), itp. Moj kolega z powodzeniem stosuje zamiast sliderow na twistery klej w stickach i co jakis czas odswieza warstwe jak sie oderwie czy zetrze.

PostNapisane: 24 lip 2012, o 08:55 
Użytkownik

no późno, późno ... jakoś wcześniej nie rzuciło mi się to w oczy, a i większy nacisk na slidy ostatnio położyłem, więc przytarłem ... nie wiem co da rozcięta dętka, poza tym, że zabezpieczy na chwilę - pierwsze tarcie na asfalcie ją zje, ale spróbować nie zaszkodzi, a może właśnie ten klej w stickach ?! w każdym razie - dzięki za pomysły

edit: rolki stuningowane w/w klejem - wygląda nawet nieźle w porównaniu do szkód, jakie im wyrządziłem - naprawdę dobry pomysł na slidery ! ciekawe jeszcze jak to się sprawdzi w terenie - jak mi się dzisiaj uda, to przetestuję i wrzucę fotki wieczorem

PostNapisane: 27 lip 2012, o 08:08 
Użytkownik

wyszło to mniej więcej tak (jeszcze nie jeżdżone)

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1