Teraz jest 21 sty 2018, o 19:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 cze 2014, o 13:33 
Początkujący

Hej, mam pewien problem przez który tracę całą przyjemność z jazdy na rolkach, a w pewnych przypadkach wręcz sprawia to niemożliwy ból.

Lewą stopę mocno mi rolka ociera. Na zdjęciach po dzisiejszym wypadzie wygląda to w ten okropny sposób:
(Uwaga, bo niesmaczne :D)
Lewa stopa
Prawa stopa

Mam rolki rozmiar 44 Powerslide Imperial. Wcześniej były one za małe, ale kupiłem lepszy liner Salomon, który jest mega wygodny i dopasowany. Niestety w tym przypadku nie niweluje ocierania się stopy.
Co ciekawe prawa stopa w porządku, nic się nie dzieje.

Próbowałem sposobu, który gdzieś wyczytałem, czyli:
10-15min jeżdżenia na mega luźnych rolkach, a później dopiero docisnięcie, ale nic to nie pomaga.

Tu moje pytanie, co zrobić?
Macie jakieś porady? Shell za wąski, czy co? Dodam, że moje stopy są mega szczupłe.
Rolki oglądałem z każdej strony, próbowałem w różny sposób wkładać liner, zapinać te lewe, ale nic nie pomaga:(
Sprzedawać rolki skoro w moim przypadku się nie sprawdzają i kupić inne?

Na koniec zdjęcie wnętrza rolki bez linera:
Shell Imperial wnętrze
Shell Imperial wnętrze 2

Proszę o pomoc :)
PS. wybaczcie jeśli dział jest zły, ale ciężko ten temat było mi dopasować do innego działu.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 21 cze 2014, o 14:27 
Dużo pisze

Mnie FR2 też tak obcierały ale co dziwne po kilku wypadach i robieniu przerw 1-2 dniowych przeszło i nic mnie już nie obciera, nie wiem czy liner się ułożył czy noga przyzwyczaiła.

PostNapisane: 21 cze 2014, o 14:58 
Użytkownik

Jak kupiłem FR1 to przez pierwszy tydzień było idealnie, ale następne 2-3 tyg męczyłem się tak jak Ty (średnio jeżdżę 1h dziennie).
Jak zerwał się odcisk to przystopuj ze 3 dni i nie zakładaj rolek, później zaklej to miejsce na stopie plastrem i próbuj jeździć, w końcu liner się ułoży, a stopa przyzwyczai.

PostNapisane: 21 cze 2014, o 15:35 
Dużo pisze

kamilspider napisał(a):
Jak kupiłem FR1 to przez pierwszy tydzień było idealnie, ale następne 2-3 tyg męczyłem się tak jak Ty

Miałem dokładnie tak samo..

PostNapisane: 21 cze 2014, o 17:00 
Stały bywalec

Możesz spróbować dać jeszcze jedną wkładkę lub wymienić obecna na grubszą, ale tak naprawdę nikłe szanse że to coś da. Odstaw na jakiś czas rolki, niech odcisk się wygoi. Liner w końcu się ułoży.

Jeszcze pomyśl nad zmiana skarpet których używasz do jazdy. Ja w cienkich skarpetach z dużym dodatkiem tworzyw sztucznych jeździć nie mogę, robią się właśnie odciski (niezależnie od linera). W grubszych jest ok, a wbrew pozorom stopa poci się tak samo - liner i tak izoluje termicznie w takim stopniu, że nawet bez skarpety stopa się porządnie spoci.

PostNapisane: 21 cze 2014, o 22:44 
Początkujący

No to ja też dorzucę swoje 3 grosze. Miałem podobną sytuację jak koledzy wyżej (rolki FR1). Tyle, że od samego początku nogi mnie niemiłosiernie bolały dokładnie w tym samym miejscu co Ciebie i po godzinie kończyłem jazdę. Po 2-3 tygodniach wszystko się ładnie ułożyło i teraz śmigam nie czując nóg wcale (czują je tylko wszyscy w domu jak zdejmuję je po jeździe :P)

PostNapisane: 23 cze 2014, o 07:50 
Początkujący

Dzięki wielkie za odpowiedź!

W takim razie jak tylko noga się wygoi to postaram się jeździć znacznie częściej i systematyczniej, żeby wszystko się dopasowało i zobaczymy :)

PostNapisane: 23 cze 2014, o 18:00 
Początkujący

Powód może być jeszcze jeden, za luźno wiążesz, piszę to na podstawie własnych obserwacji, jak zacząłem mocniej ściskać stopę problem zniknął, teraz po 15 minutach dociskam raz jeszcze na maksa i jest ok, ewentualnie dołóż jeszcze jedną wkładkę. Oczywiście wszystko po wygojeniu ...

Strefa czasowa: UTC + 1