Teraz jest 18 paź 2018, o 09:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2014, o 11:35 
Użytkownik

tak, rozumiem, że sprzedawca jest w trudnej sytuacji, ale to on jest profesjonalistą, powinien wziąć pod uwagę to jakie mamy przepisy przy wszelkich umowach z dystrybutorem, albo tak skalkulować ceny i marżę, żeby stać było go na zwroty. To jego ryzyko. Jakie klient ma dojście do dystrybutora i wpływ na niego? Żadne. To sprzedawca go reprezentuje.

Ja rozumiem, że rynek jest mały, wszyscy się lubimy, większość sprzedawców mocno angażuje się w promocję tego sportu, organizację eventów itp, ale ja mam mieszane uczucia zwłaszcza jak widzę w regulaminach sklepów zapisy niedozwolone przez UOKIK

Wszystko można nieoficjalnie, o ile nieoficjalnie nie oznacza gorzej dla klienta :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 26 sie 2014, o 12:18 
Stały bywalec

voidtec napisał(a):
Ja rozumiem, że rynek jest mały, wszyscy się lubimy, większość sprzedawców mocno angażuje się w promocję tego sportu, organizację eventów itp, ale ja mam mieszane uczucia zwłaszcza jak widzę w regulaminach sklepów zapisy niedozwolone przez UOKIK

Zapisy niedozwolone przez UOKIK, jeżeli takowe znajdziesz, warto to raportować do Federacji Konsumentów, oni sprawy takie zgłaszają z kolei do rzecznika. Jeżeli po interwencji zapisy nie zostają zmienione, sprawa jest kierowana do SOKiK. Osobiście nie uważam, by było coś złego w takim działaniu, Polska to "dziki wschód" jeżeli chodzi o przestrzeganie prawa, warto starać się trochę "ucywilizować" to miejsce, choćby w minimalnym zakresie.

Ponadto, zapisy niedozwolone nie są wiążące w mocy prawa, więc takim regulaminem to sobie handlowiec może cztery litery podetrzeć, każdą sprawę w SOKiK by przegrał, powołując się na taki dokument.

A z tym, że wszyscy się lubimy, to ostro przesadziłeś ;P

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1