Teraz jest 20 lip 2018, o 17:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2014, o 12:49 
Początkujący

Ostatnio zauważyłem w przedniej części skorupy pęknięcie które zaczyna się w okolicy przedniego mocowania szyny i idzie w bok na zewnątrz do drugiego otworu wentylacyjnego. Chodzi o Twistery 80. Mają 2 lata i kilka miesięcy, a ostatnio wyrzuciłem paragon (2 lata minęły i nic się nie stało). Rolki kupiłem u Zica i jeszcze z nim nie rozmawiałem na ten temat. Chciałem się dowiedzieć czy takie rzeczy się zdarzają? Rolki niby uniwersalne, więc powinny wytrzymać dużo więcej niż to co z nimi robię. Zdjęcia dołączę jak je tylko zrobię.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 23 sie 2014, o 13:01 
Site Admin

Nie wiem czy to ten sam przypadek, ale na fb jakiś czas temu było głośno o pękniętej skorupie twister w miejscu mocowania szyny.

Coś tam pisali że reklamacji nie uwzględniono....

PostNapisane: 23 sie 2014, o 13:45 
Początkujący

Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem :( . Jak Zico nie pomoże, to zostaną mi macherzy od spawania plastików ;D .
Całe szczęście, że to pęknięcie jest jeszcze przed pierwszą śrubą i na razie jeżdżę.
Dzięki

PostNapisane: 23 sie 2014, o 15:23 
Site Admin

Nic nie poradzisz, plastik czasem pęka :)

PostNapisane: 23 sie 2014, o 22:00 
Dużo pisze

Tak szczerze odpuścił bym sobie klejenie jeśli pęknięcie ma powyżej kilku mm, czasem dorabiam plastiki różnych typów, robię koła zębate i inne elementy z powodzeniem wypuściłem na rynek serię H-shifterów do simracingu gdzie sporo było tworzywa. Jeśli to pęknięcie dopiero się pojawiło to możesz próbować, jednak jeśli jest dłuższe to odpuść sobie bo skorupa w rolkach cała pracuje i ciężko to zrobić żeby mieć 100% pewności że przy skoku bądź dużym przeciążeniu nie strzeli. Sam dla siebie bym może próbował naprawiać ale nie bazując na sklejeniu tylko na dodaniu np płytki metalowej bądź z tworzywa która wzmocni całą konstrukcję. Wiesz, ludzie od klejenia zderzaków robią swoją robotę tak żeby nic nie było widać i jakoś tam się trzymało i tak oczywiście zrobią, śladu nie będzie, do czasu...

PostNapisane: 24 sie 2014, o 09:41 
Początkujący

Udał mi się w końcu zrobić zdjęcia. Tak to wygląda. Wszelkie pomysły jak się tego pęknięcia pozbyć mile widziane.

Załączniki:
Komentarz: Jak widać pęknięcie nie dochodzi do śruby.
P8240143.JPG
P8240143.JPG [ 204.78 KiB | Przeglądane 6687 razy ]
P8240141.JPG
P8240141.JPG [ 207.69 KiB | Przeglądane 6687 razy ]
P8240140.JPG
P8240140.JPG [ 230.27 KiB | Przeglądane 6687 razy ]

PostNapisane: 24 sie 2014, o 11:29 
Użytkownik

Au, nieźle poszło :)
Najprostsze co mi przychodzi do głowy to wywiercić sporo dziurek i to zadrutować, albo spiąć na małe trytyki, ale drut będzie chyba lepszy. Klejenie i spawanie nie wiem czy pomoże na długo.
Walnąłeś jakoś czy od normalnej eksploatacji tak pękło? Może wada fabryczna.

PostNapisane: 24 sie 2014, o 11:49 
Początkujący

Szczerze powiedziawszy to nie wiem kiedy, zauważyłem przypadkiem jak pisałem kilka dni temu. Dziwne jest to o tyle, że skoki to mi wychodzą ale... z krawężnika ;D, no ewentualnie z 3 schodów. Po prostu nie wiem kiedy.
Myślałem żeby to pospawać i wzmocnić na zewnątrz jakimś sliderem - i tak się przyda.
Tak przy okazji jak go można zamocować - ordynarnie na wkrętach, czy są jakieś cywilizowane sposoby?

PostNapisane: 24 sie 2014, o 12:12 
Dużo pisze

Mocno poszło, ja bym to zrobił tak:
1. nawiercił mały otwór w miejscu gdzie kończy się pęknięcie, tak aby nie szło już dalej
2. można by poszukać jakiś dobry klej który będzie dedykowany do tego typu tworzywa
3. dorobić blachę, starczyła by taka 1mm ale żeby była z takich twardszych, idealnie było by ją dogiąć tak aby pasowała idealnie do buta i wtedy nawiercić po kilka otworów z każdej strony i dobrze zanitować lub skręcić

Ogólnie ciężka sprawa, szczególnie jeśli będzie Tobie przeszkadzało że coś tam widać po naprawie bo bez wzmocnienia tego blaszką/drutem to raczej nic nie zrobisz..

Może lepiej poszukać skorupy do kupienia ?

Jak tak się dobrze przyjrzeć na pierwszej focie to widać że jest jakby cień/przebarwienie idące od pęknięcia przez cały but na drugą stronę, czy to jest tylko brud ?

PostNapisane: 24 sie 2014, o 12:22 
Początkujący

Wygląd jest mniej istotny, ważniejsze jest żeby pęknięcie nie szło dalej. Jeżeli będzie trzeba wzmacniać to chyba będą to pierwsze Twistery z mini plejtami połączonymi ze sliderami ;D .
Czekam na odpowiedź od Zica. Dopiero wtedy będę mógł zająć się tematem.
Zakup skorupy to oczywiście ostateczność, ale wtedy to już zakup innych rolek - na razie mam na co wydawać pieniądze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1