Teraz jest 17 lip 2018, o 07:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sie 2014, o 19:57 
Dużo pisze

Opiszę tutaj przeróbkę linera pod kątem polepszenia trzymania pięty i dołożenia "mięsa" w okolicach kostek, ścięgna Achillesa i w całym górnym mankiecie.

Mam duży problem z trzymaniem pięty i nawet linery z Salo STI nie dają mi pełnej kontroli, dodatkowo wkurzał mnie rozciągnięty materiał w okolicach pięty który fałdował się pod piętą i trochę mnie obcierał. Postanowiłem rozpruć liner i zajrzeć do środka, nie znalazłem tam nic wyszukanego ot trochę zwykłej gąbki a w okolicach kostek i przy achillesie białą piankę o dużej sprężystości która pewnie dostosowuje się pod wpływem ciepła.

Do naprawy kupiłem szewską piankę lateksową z klejem, nie jestem w stanie stwierdzić w tej chwili czy będzie dostatecznie wytrzymała więc wszystko wyjdzie w praniu, najwyżej poszukam czegoś innego i zrobię wszystko od nowa. Nie zmieniałem kształtu wyściółki,dodałem jedynie element z pianki okalający kostkę. Dałem 4mm pianki w okolicach kostek w identycznym kształcie i miejscu jak oryginalna pianka(te okrągłe elementy) i kolejne 2mm w całej tylnej części włącznie z mankietem i do przodu aż przed kostki. Usunąłem też nadmiar materiału za piętą dzięki temu materiał w linerze jest ładnie opięty i nic mi tam nie przeszkadza. Trzymanie polepszyło się kolosalnie, pięta nawet nie drgnie a ciut grubszy mankiet fajnie wypełnia cuff.

Załączniki:
Komentarz: Oto pacjent.
DSC_0298.jpg
DSC_0298.jpg [ 31.4 KiB | Przeglądane 4836 razy ]
Komentarz: Odpruwamy podeszwę żeby mieć dobre dojście i możliwość manewru przy pracy.
DSC_0299.jpg
DSC_0299.jpg [ 32.94 KiB | Przeglądane 4836 razy ]
Komentarz: Trzeba odpruć wszystkie gumy, tak żeby dało się całkowicie odgiąć język.
DSC_0304.jpg
DSC_0304.jpg [ 31.88 KiB | Przeglądane 4836 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 17:04 
Dużo pisze

Ciąg dalszy operacji :)
Załącznik:
Komentarz: Tak to wygląda w środku, sympatycznie ;)
DSC_0306.jpg
DSC_0306.jpg [ 35.58 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Element okalający kostkę z pianki 4mm.
DSC_0309.jpg
DSC_0309.jpg [ 42.89 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Naklejone "krążki" z pianki na już istniejące elementy z gąbki.
DSC_0312.jpg
DSC_0312.jpg [ 37.22 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 17:11 
Dużo pisze

I jedziemy dalej...

Załącznik:
Komentarz: element z 2mm pianki pokrytej obustronnie klejem, wypełni cały liner, przykryje wcześniej wklejone elementy i sklei po złożeniu materiał razem z wyściółką.
DSC_0314.jpg
DSC_0314.jpg [ 26.65 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Pianka, jeszcze z papierem zabezpieczającym. Odklejanie to mały koszmar bo lepi się to bardzo dobrze dlatego nie mam zdjęć z tego zabiegu. Po przyklejeniu wszystko jest ładnie wygładzone.
DSC_0315.jpg
DSC_0315.jpg [ 38.7 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Zszywamy najpierw tak jak na zdjęciu, obcinamy nadmiar pianki. Materiał na razie zostawiłem bo nie wiem czy jeszcze czegoś nie będę kombinował w przyszłości.
DSC_0321.jpg
DSC_0321.jpg [ 34.61 KiB | Przeglądane 4836 razy ]

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 17:18 
Dużo pisze

Zszywamy wszystko, nadmiar materiału idzie pod wkładkę... no przynajmniej na razie i cieszymy się mega puchaczem który w okolicach kostek ma jakieś 2-2,5 cm mięsa :)

Załącznik:
Komentarz: Zszywamy wszystko.
DSC_0323.jpg
DSC_0323.jpg [ 31.12 KiB | Przeglądane 4835 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Puchacz:)
DSC_0324.jpg
DSC_0324.jpg [ 34.66 KiB | Przeglądane 4835 razy ]

Jeśli jest możliwość to może by to scalić w jeden post?

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 21:00 
Użytkownik

Dobra robota. Mnie w linerach Salomona najbardziej przeszkadza twardy język. Swego czasu nawet miałem chęć wypruć z niego ten twardy plastik. Nie zdobyłem się na to przez wzgląd na małe umiejętności szewskie/krawieckie i brak narzędzi.
Może skusisz się jeszcze na taki mod ? ;)

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 22:34 
Dużo pisze

Język raczej nie trudno przerobić tylko że po usunięciu usztywnienia byłby zbyt miękki, trzeba by wszyć w to miejsce gruby filc żeby sznurowadła i klamra nie cisnęły w nogi. Akurat ja lubię ten usztywniający plastik bo dzięki niemu można lepiej dopiąć klamrę.

Mam też całkiem nowe linery ze starych rekreatek salomona, nie są tak mięsiste i mają miękkie języki tylko trochę usztywnione grubą dermą, chcę się z nimi pobawić i zrobić z nich coś zdatnego do jazdy. Może wyjdzie z nich taka wersja soft ;)

Strefa czasowa: UTC + 1