Teraz jest 18 paź 2018, o 10:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2015, o 19:36 
Użytkownik

@GiS
Cholera, za bardzo zwracam uwagę na ten shell... Laski na ławeczce, mówisz... ;-)

@kamilspider
Czy musiałeś już regenerować tę ochronną powłokę ? Jeśli tak, to z jaką częstotliwością to robisz (na ile jazd/sesji wystarcza) ?

@Qaczy
Twój pomysł, to rzeczywiście może być dobra opcja, jeśli nałożenie nowej warstwy nie jest zbyt czasochłonne. Obecnie cała operacja zabiera ze dwa dni. Klej, którym przytwierdzana jest taśma butylowa niestety schnie powoli. Czy taśma, którą wykorzystujesz jest samoprzylepna ? Masz może namiar na nią (w sensie linka do sklepu) ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 26 lip 2015, o 20:06 
Początkujący

Kupiłem w hurtowni pierwszej lepszej niedaleko mojej chatyny. "Taśma samoprzylepna antypoślizgowa" pod takim hasłem szukałem. Sprzedają to w rolce dosyć duże długości mi starczyło na jeden intensywny sezon i teraz jeszcze mam resztki. Jako, że nabyłem sobie nowego Twista to carbony odpoczywają i pewnie te 3m starcza mi do końca tego sezonu.
Montaż to kwestia przycięcia, przyklejenia i suszarki dla lepszego przywarcia. Wtedy pięknie się przykleja. Montaż 5 minut.

PostNapisane: 27 lip 2015, o 21:43 
Użytkownik

janko już mam ze 2 miesiące i końca nie widać, ale jeszcze ze dwa razy dodatkowo polewałem superglue. Jeżdżę prawie codziennie po ok 1h, slajdy i gleby na porządku dziennym.
Qaczy wiem o jakiej taśmie mówisz i myślę, że to bardzo dobry pomysł zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym. To jest taka taśma/okleina coś w podobie jak na blat deskorolki, taki przylepny papier ścierny.

PostNapisane: 28 lip 2015, o 16:10 
Początkujący

Tak dokładnie. Zaletą tej taśmy jest to, że najpierw ściera się ten ścierny element a potem taśma gładka. Jak dobrze się to przyklei to daje rade :)

PostNapisane: 28 lip 2015, o 23:08 
Użytkownik

Dzięki. Podsumowując - obie opcje wyglądają bardzo obiecująco:
1) Taśma antypoślizgowa wygląda pięknie, a czas montażu jest krótki.
2) Skóra plus super-glue, to trwała ochrona, choć nie tak ładna i nie tak szybka w aplikacji jak taśma antypoślizgowa.

Zobaczymy co sprawdzi się w przypadku "bazaltowych karbonów" :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1