Teraz jest 21 sty 2018, o 19:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2016, o 11:00 
Początkujący

MIZURI napisał(a):
Nie uważam, żeby moja recenzja była w 100% pozytywna - raczej prawdziwa, środek testowany nie był jedynie na łożyskach do rolek.

Prawdziwe? To:
MIZURI napisał(a):
Dodatkowo dają możliwość szybkiej reanimacji łożyska nawet bez wyciągania kółka z rolki w sytuacjach wysoce awaryjnych.

Producent w ulotce nawet o taką "bajeczkę" się nie pokusił.
MIZURI napisał(a):
Środki postawiły na nogi i dały nowe życie łożyskom, które normalnie każdy by wyrzucił

Jak WD40 od 1953 roku czy inne tańsze...
MIZURI napisał(a):
Zwłaszcza polecam leniwym, którzy nie lubią się bawić w czyszczenie ze względu na wygodną aplikację i to, że środek praktycznie sam odparowuje

Jak WD40 od 1953 roku czy inne tańsze...

Gdyby nie te laurki w podsumowaniu to bym się nawet nie odezwał... ale dokładnie o to się czepiam.

MIZURI napisał(a):
Co do tego że olejek w Prolube wystarcza na 100km - skąd to wziąłeś?

Kupujesz i nawet nie wiesz co?
http://bladeville.pl/news/post/prolube- ... ac-lozyska

MIZURI napisał(a):
Porównanie WD40 (ulubione paście mojego ojca) do PROLUBE - no niestety Panie kolego zdecydowanie na korzyść PROLUBE - nigdy w życiu nie psiknął bym już WD40 na łańcuch czy łożysko. Zresztą osobiście WD40 odstawiłem już kilka lat temu i nie mam zamiaru do niego wracać - to wcale nie jest żaden złoty środek na wszystko!

WD40 to penetrant... nie używa się go zamiast smarowania, tylko do czyszczenia łożysk (i innych rzeczy) przed smarowaniem. Po każdym użyciu WD40 element ruchomy się konserwuje i smaruje...
Ja łożyska płuczę w beznyznie (WD40 tylko jak łożyska się nie rusza lub ciężko się rusza)... i to cudowne pomarańczowe prolube, nawet połowy osadu na ręczniku nie zostawiło po czyszczeniu, niż to co pływa w benzynie po czyszczeniu łożysk (a oni jeszcze kit wciskają, że zamknięte łożysko wyczyści).

MIZURI napisał(a):
Więc wyjaśnię Panie kolego że po użyciu PROLUBE przejeżdżam na łożyskach od 300 - 500 km - mógłbym więcej ale

A wiesz, że łożysko bez smaru też się kręci? Baaaa... czyste łożysko, nieobciążone, bez smaru, kręci się nawet szybciej niż łożysko nasmarowane. Pewnie w Twoich łożyska są już tylko wspomnienia po oliwce i jeździsz na prawie suchych.

MIZURI napisał(a):
zdarza się przejechać po piaskach

Dostawanie się piasku, nie ma nic wspólnego z oliwką wewnątrz łożyska, to jest tylko i wyłącznie zasługa obudowy.

MIZURI napisał(a):
uważam, że to optymalne czasy na konserwację

Nikt Ci nie broni jeździć na prawie suchych łożyskach... Twoja sprawa.

MIZURI napisał(a):
Twoja opinia jest bezpodstawna.

Producent, dystrybutor, sprzedawcy twierdzą co innego... z pewnością oni się mylą.

MIZURI napisał(a):
Stosowanie olejów silnikowych do smarowania - czemu nie też się zdarzyło - nie uważam jednak by było to optymalne rozwiązanie.

Nie pisałem, że optymalne czy najlepsze... ale na 100km dystans (ba nawet na te 400km) z pewnością nie mniej skuteczne niż prolube...
Sporo zależy od warunków... na deszcz łożyska też można przygotować i zamiast oliwić, nałożyć gęsty smar silikonowy (który świetnie uszczelnia).
Jeżeli wypuszczają coś super, hiper, 500% lepsze od wszystkiego co było do tej pory i zalecają to tylko na 100 km i to w dobrych warunkach (ze 4 wyjścia na rolki - maratończycy 150km - 3 wyjścia na rolki), to sami sobie w stopę strzelają i wręcz proszą się o krytykę.
Chyba tylko dla laików rolkowych 100km na rolkach robi jakiekolwiek wrażenie i nadzieję na długie miesiące jazdy.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 6 wrz 2016, o 11:54 
Początkujący

Masz rację nie czytałem opisu który przytoczyłeś. Ja przedstawiłem to co wynika z testów, które przeprowadziłem jak sam słusznie zauważyłeś bez zagłębiania się w materiały promo. Wszędzie widziałem reklamy a że zbędna 100 latała mi po kieszeni to kupiłem.

Jak widzisz na filmiku psika środek w łożysko w szczeliny (a przynajmniej chyba o to chodzi) bez rozbierania łożyska więc może wytłumaczysz mi co za różnica czy trzymam kółko z łożyskami w ręce czy jest założone w szynie? Np. w szynie Beta masz praktycznie całe łożysko na wierzchu?

Więcej komentował nie będę.

Co do WD40 polecam wyczyścić nim łańcuch rowerowy na zimę o ile jeździsz następnie zakonserwować i następnie zobaczysz efekt i przekonasz się dla czego nie używam tego środka.

Powerslide doop Freestyle IV
Bauer Suprime 190

PostNapisane: 8 wrz 2016, o 14:17 
Dużo pisze

Przemek ja tez stosuje Finish czerwony i zielony, zależy od warunków, daję go jednak jako dodatek do stałego smaru silikonowo-teflonowego, butelka starcza na lata, chyba prędzej odparuje niż się to zużyje.

MIZURI te łożyska o których mówisz, kiedyś temat nawinął mi gość co pracował w sklepie spożywczym koło mojej chaty. Miał do rolek łożyska wykorzystywane w chucie szkła, pracowały one na taśmociągach którymi transportowali i myli stłuczkę, z tego co mówił, pracowały bez obsługowo w wodzie i błocie dodatkowo cały czas były poddane wstrząsom przez wibratory które wytrząsały zanieczyszczenia i rozdrabniały materiał. Miał mi załatwić komplet, niestety zmienił prace i kontakt się urwał..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1