http://fsknews.pl/

Nowa PB!
http://fsknews.pl/viewtopic.php?f=99&t=2923
Strona 1 z 1

Autor:  Orzech [ 6 kwi 2015, o 12:41 ]
Tytuł:  Nowa PB!

Cześć,
akurat podczas jazdy na znienawidzonych Sebach napadł mnie przy sugestii dobrego kumpla pomysł, aby do swojego buta aggro dokupić szynę powerblading. Problem polega na tym że nie wiem do końca którą szynę wybrać, dlatego miło by było gdyby ktoś był zdolny mi dopomóc. W aggro jestem kompletnie świeży, nie pociągnęły mnie kwadratowe kółeczka, dlatego myślałem o jak największym groovie, bo im większy tym podobno łatwiej grindować, mimo to bardzo mi się podobają trochę większe kółka niż 72, więc mam teraz ogromny dylemat między Level II a Level III gdzie w jednym mam większe koła a w drugim większego groove. Dopuszczam propozycje wszelakiego rodzaju i sugestie, ponieważ sam mało się na tym znam.
Pozdrawiam

Autor:  myzok [ 7 kwi 2015, o 07:02 ]
Tytuł:  Re: Nowa PB!

Ja mam lvl2 od dłuższego czasu, ale chciałbym się też pobawić z trójkami, albo innymi wynalazkami typu bake czy gc big ze względu na większy groove.
Ten w dwójkach na świeżych kołach przeszkadza trochę w grindowaniu. Trzeba się mocno/bardzo mocno dogiąć, żeby coś dobrze i sensownie pojechać. Nie tak jak na advance oczywiście, ale nadal.
Ale jeśli chcesz dopiero zacząć przygodę z murkami i poręczami, oprócz szyny pb polecałbym zakupić jakąś tanią, używaną agresywną, żeby nauczyć się najpierw grindować. O ile w makio nie odczujesz za dużej różnicy - oprócz podniesionego środka ciężkości przy wybiciu i lądowaniu - cała reszta będzie sporo łatwiejsza do opanowania. A szynę taką można kupić za grosze, koła też, ew wrzucić zjechane kółka do fr.

Autor:  Orzech [ 7 kwi 2015, o 07:57 ]
Tytuł:  Re: Nowa PB!

Mam cały setup agresywny, ale jestem też łyżwiarzem i mam swoje przyzwyczajenia co do mobilności a jak tylko zakładam te kwadratowe kółka to nie wytrzymuję nerwowo ;D
Dlatego nie jeżdżę aggro i chciałem właśnie rozpocząć przygodę od powerbladingu. I dlatego też chciałem wiedzieć która szyna okaże się lepsza, ew. zaproponowanie innego modelu.

Autor:  Herbata [ 7 kwi 2015, o 22:20 ]
Tytuł:  Re: Nowa PB!

Level 2 jakby nie patrzeć są bardziej uniwersalne. Na tych szynach można zrobić wypad na skatepark ale i wybrać się na freeride, bez wywalania języka na wierzch ;)

Dla mnie kołą 72mm to już zauważalnie mniejszy rozmiar od 80mm. Da się na tym jeździć, ale już trzeba się więcej namęczyć. Jeżeli jednak pójdziesz w tę stronę, to pomyśl o szynach Bake lub GC BIG - mają groove z osłoniętymi kołami, co może Ci ułatwić życie. Level 3 mają groove niżej położony i bez tej osłony, to dobre rozwiązanie z nieco innych względów, ale na pewno trudniej na nich początkującym.

Z jednej strony popieram przedmówcę - lepiej spróbować najpierw na szynach aggressive. Z drugiej strony sam wiem jak to jest, szlag mnie osobiście trafia po 10 minutach spędzonych w rolkach na małych kołach :/

Autor:  Orzech [ 8 kwi 2015, o 09:10 ]
Tytuł:  Re: Nowa PB!

Skoro twierdzisz że różnica między 76mm a 72mm jest znaczna, to wydaje mi się że wybór 76mm okaże się lepszy jako że raczej bardziej nastawiam się na jazdę. Biorę Level II. Skoro dużo osób na tym grinduje to co, ja nie dam rady? No może się nie zabiję.
Dzięki za doradzenie!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/