Teraz jest 17 sie 2018, o 10:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sie 2016, o 14:05 
Początkujący

Witam !
Ostatnio zauwazylem ze moje kolka bardzo sie scieraja i przy skokach laduje tak ze nogi strasznie mi sie rozjezdzaja , i cale rolki jakby wyginaja sie do wewntarz. Zdazylem sie do tego przyzwyczaic ale przy skokach z wiekszych odleglosci daje to we znaki poniewaz ciezko jest wyladowac. Mam regulowana szyne i pytanie jak najlepiej ja w takim razie ustawic ? rowno pionowo czy lepiej zeby byla bardziej do srodka ? teraz jest ona ciut wychylona do zewntarz.Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 3 sie 2016, o 17:58 
Site Admin

do jazdy freeskate najlepsze ustawienie według mnie to centralnie umieszczona szyna pod butem, kombinować można przy speedzie czy slalomie, przy skokach jeździe po wszelkich przeszkodach raczej bym nie kombinował

PostNapisane: 3 sie 2016, o 19:41 
Dużo pisze

Ale można spróbować lekko je przesunąć, zaraz jak to było, hmm

Jak się gną do środka, to lekko przesuń do środka, możesz też obczaić czy one nie były źle ustawione od początku, szyna na pięcie powinna być centralnie a z przodu z tego co pamiętam gdzieś w okolicach drugiego palca, licząc od dużego palucha. To takie ustawienie centralne.

Sam na SSM ustawiam szyny bo jak mam centralnie to gnę rolki do środka, pewnie dlatego że obciążam pięty po wewnętrznej. Na początek bym ustawił szynę idealnie centralnie i potem lekko wsunął do środka ale tak żeby na przodzie i tyle przesunąć tyle samo, np 2mm. Łatwo sprawdzić efekt jak się ubierze rozwiązane rolki, jak znajdziesz środek ciężkości to rolka będzie stała pionowo i nie będzie ciągnęła na boki.

PostNapisane: 3 sie 2016, o 23:17 
Początkujący

Ook ok dziekuje bardzo za cenne rady napewno sprobuje , dzis juz zdazylem ustawic wsunalem maksymalnie do wewnatrz plozy i jezdzilo sie bardzo dziwnie choc przy skokach i ladowaniu nogi nie rozjezdzaly sie tak jak wczesniej ;). Jutro bedzie poprawianie i ponowne jezdzenie :D aa co do tej rolki i srodka ciezkosci , to mam rozumiec ze rolka powinna sama chwile stac jesli jest dobrze ploza rowno zalozona ?

PostNapisane: 4 sie 2016, o 10:00 
Dużo pisze

Jak będzie dobrze ustawione to będziesz czuł jakby rolka pionowo ciągnęła do dołu, przy odepchnięciu czuć że energia idzie w koła a nie w cholewkę i dopiero jak ta się napnie to przekazuje energie na koła. To samo przy skokach, jak stoisz sobie w miejscu to rolka powinna być pionowo, musisz pokombinować i ustawić tak żebyś nie musiał wkładać wysiłku w to żeby rolka stała prosto, odczujesz to od razu podczas jazdy, będzie stabilniej, szybciej i nie będziesz się tak męczył na dłuższych dystansach.

Musisz tylko uważać żeby nie przesadzić z wsuwaniem do środka, bo bardzo niebezpieczne jest wyginanie się buta na zewnątrz, można sobie niezłe kuku zrobić na ostrym zakręcie..

Strefa czasowa: UTC + 1