Teraz jest 16 gru 2018, o 07:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Jaką szynę UFS chciałbyś/chciałabyś mieć w swoim zestawie?
4x80, 243, rockered, pochylenie buta (rockered, tilt) 0%  0%  [ 0 ]
4x80, 243, pochylenie (tilt) 21%  21%  [ 3 ]
4x84, 255 rockered pochylenie buta (rockered, tilt) 7%  7%  [ 1 ]
4x84, 255, pochylenie (tilt) 14%  14%  [ 2 ]
4x90, 273, rockered, pochylenie buta (rockered, tilt) 0%  0%  [ 0 ]
4x90, 273, pochylenie (tilt) 0%  0%  [ 0 ]
4x100, 303, rockered, pochylenie buta (rockered, tilt) 43%  43%  [ 6 ]
4x100 303, pochylenie buta (tilt) 0%  0%  [ 0 ]
3x 125/110 (255 or longer) pochylenie buta (tilt) 14%  14%  [ 2 ]
Liczba głosów : 14
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:58 
Początkujący

Dla mnie pochylona 4x76 (231mm) z dłuższymi rowkami na ufs jak szyna gc 243 fsk frame :marzyciel:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 18 paź 2017, o 16:52 
Początkujący

Witam.
Dzieje się coś w temacie?

Grzegorz

PostNapisane: 20 paź 2017, o 07:55 
Użytkownik

Niestety chwilowy przestój ze względu na inne obowiązki świata dorosłych... :(

Dam znać jak coś ciekawego trafi w moje ręce.
Sonda typuje dwa rodzaje szyn:
- 4x80, 243, pochylenie (tilt)
- 4x100, 303, rockered, pochylenie buta (rockered, tilt)

Jeden model jest opracowany, drugi na etapie tworzenia.
Oba modele muszą zostać opracowane osobno, nie można pomniejszyć tylko wymiarów przez skalowanie.

Tutaj przykład szyny 4x100 z rockeringiem i pochylewniem buta. Chce zrobić każdą z szyn możliwie jak najniżej do ziemi.
W przypadku 4x80 muszę już opracować inna geometrię, a niestety na to zabrakło czasu ostatnio. :)
Obrazek

PostNapisane: 22 lis 2017, o 15:18 
Początkujący

Czy coś się w temacie ruszyło? Chętnie kupie te szyny pod koła 100, z rockeringiem i pochyleniem. Znalazłem dokładną analize wizardów może będzie pomocna przy rozkminianiu ich budowy.
https://youtu.be/K216Acsfw2Y
https://www.reddit.com/r/rollerblading/comments/4eyudb/wizard_ufs_frames_what/
k0gut jaką cene prognozujesz?

PostNapisane: 23 lis 2017, o 10:33 
Użytkownik

Tak. Niestety szyna okazała się za długa aby ją wydrukować w celu sprawdzenia geometrii.

Obrazek

Obrazek

Będę musiał zaufać mojemu doświadczeniu i puścić model od razu na frezarkę.
Najprawdopodobniej pierwszy egzemplarz będzie wykonany do końca roku.
Wtedy poznam dokładne koszty produkcji i będę mógł przedstawić konkretną ofertę.
Aktualnie skupiłem się tylko na szynie 4x100 z pochyleniem i rockeringiem.
Jest plan jeszcze na szynę 4x84 z pochyleniem i rockeringiem ale to dopiero po wykonaniu pierwszego egzemplarza.

Dzięki za linki. Mimo wszystkich informacji jakie udaje się otrzymać na temat Wizardów, szyny Leona są jedyne w swoim rodzaju. Moje szyny bardziej opieram na zebranych doświadczeniach z jazdy na różnych butach UFS oraz szynach. W ostatecznej decyzji dotyczącej ustawienia kół bardzo pomogły szyny K2 R100, które pozwalają na różne ustawienia wysokości kół.

Dzięki za zainteresowanie!

PostNapisane: 2 sty 2018, o 15:11 
Początkujący

Wszystkiego Freeskatowego w Nowym Roku! k0gut kiedy będzie możliwość testowania szyn?

PostNapisane: 8 sty 2018, o 13:38 
Użytkownik

Mam opóźnienia z materiałem. Szyna mogła by być gotowa do końca roku ale z słąbszego aluminium. Zdecydowałem się na mocniejsze 7xxx. W przyszłym tygodniu pewnie odbieram prototyp. :)

PostNapisane: 20 sty 2018, o 10:00 
Początkujący

Widać postępy na insta :) Jak się jeździ?

PostNapisane: 20 sty 2018, o 21:39 
Użytkownik

Zacznijmy od tego:

Obrazek

Dziękuję wszystkim za cierpliwość. Udało odebrać się pierwszy prototyp testowy szyny 4x100! :)
Jestem bardziej niż zadowolony z efektu, który udało się uzyskać przy pierwszym tego typu projekcie moim oraz wykonawcy elementu. Od momentu wysłania modelu (grudzień 2017) napotkaliśmy jeszcze kilka mniejszych błędów oraz jeden większy, który znacznie opóźnił wykonanie szyny.

Zdecydowaliśmy się na materiał aluminium 7075. Dzięki czemu szyna jest bardzo, ale to bardzo twarda/sztywna. Oczywiście utrudniło to trochę proces obróbki co poskutkowało np. ściąganiem materiału w miejscach gdzie montuje się koła oraz skakaniem narzędzia na ściankach szyny. Frezer musiał się mocno napracować aby uzyskać współosiowość otworów oraz równoległość naprzeciwległych ścian. W kolejnych edycjach będziemy stopniowo usuwać napotkane wady.
W końcowym modelu popełniłem jeden błąd, który skutkował ocieraniem zewnętrznej bieżni łożyska o szynę. Jednak dzięki uprzejmości sztabu FSKNews szybko i sprawnie udało się naprawić błąd i jeszcze tego samego dnia szyna została przetestowana.

Obrazek

Jakie są wrażenia z jazdy? Pierwsze co czuć to wysoka sztywność konstrukcji. Nie ma co jej porównywać do szyny K2 R100 na , której jeździłem od kilku miesięcy. Dzięki zastosowaniu zbliżonej geometrii (jaką można ustawić w szynach R100, chwała im za tulejki mimośrodowe) szyna jest niesamowicie zwrotna, kompletnie nie czuć jej długości. Natomiast koła 100 dają niezwykłą frajdę jeśli chodzi o jazdę po nierównościach czy rozwijanie prędkości. W szynie zrobiłem otwory montażowe do buta tak aby każdy mógł delikatnie przesunąć szynę w przód lub w tył, zgodnie z własnymi preferencjami (być może jeszcze zrobię je dłuższe, aktualne chyba są za małe).

Waga kompletu... no nie jest lekko :) Całość z butem fusion waży 2120g a z butem Seba CJ 2300g. Jednak jeśli ktoś jeździł na dużych kołach (90 i w górę) nie będzie negatywnie zaskoczony wagą. Według mnie nie czuć jej tak bardzo. Dla porównania Rollerblade New Jack 2 ważyły 2300g. Waga powinna jeszcze delikatnie zejść w dół. Aktualnie pracuję jeszcze z projektantem nad końcowym wyglądem szyny, co powinno przełożyć się na ostateczną wagę. Usiłujmy znaleźć kompromis pomiędzy designem a użytecznością i wytrzymałością szyny.

Obrazek

Co dalej?
Aktualnie testuję geometrię czy jest ok. Sprawdzam wytrzymałość elementu, czy nie pęknie, czy dobrane grubości można jeszcze zmienić aby zmniejszyć wagę, czy otwory pod ośki nie wytłuką się po kilku jazdach.
Równocześnie poprawiam błędy w modelu oraz pracuję nad kolejnymi.

Obrazek

Wykorzystując okazję serdeczne dzięki Przemek i Milena za użyczenie pracowni i profesjonalnych narzędzi! Przy okazji przeproście ode mnie sąsiadów za hałasowanie. ;look_down;

PostNapisane: 23 sty 2018, o 13:50 
Początkujący

Świetnie się prezentują ;) Śmigam teraz na Imperialach Pro 125, ale w szafie fusiony x5 czekają na swoją chwilę (czytaj Twoją szynę). Jakbyś ocenił zwrotność, szybkość, uczucie dystansu od ziemi w starciu x5 4x100 vs imperial 3x125?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1