Jak obstawiać mecze (zasady obstawiania)

Jeśli dopiero rozpocząłeś swoją przygodę z obstawianiem meczów i jeszcze nie jesteś pewny, co obstawiać i w jaki sposób, to ten artykuł może przybliżyć kilka zasad obstawiania meczów.

Zakłady bukmacherskie od pewnego czasu stały się wręcz modne i coraz więcej osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z typowaniem. Jednak żeby rozpocząć ją w taki sposób, aby nie stracić za dużo (na początku trzeba liczyć się z tym, że zanim się wdrożymy, to kilka kuponów może zostać przez nas przegranych).

Jednak istnieje kilka zasad, dzięki którym jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko porażki do jak najmniejszego procentu.

Zasady obstawiania meczów

Na samym początku najważniejsze jest to, abyśmy zapoznali się ze słowniczkiem i rozumieli wszystkie reguły, które bukmacher zawarł w swoim regulaminie. Bez znajomości podstawowych haseł możemy coś błędnie zinterpretować, co doprowadzi później po prostu do przegranego kuponu. Czas na kilka zasad obstawiania meczów, dzięki którym łatwiej i szybciej wejdziemy w świat bukmacherki.

Jak obstawiać mecze (zasady obstawiania) 1 2020

Pierwsza zasada – analizuj spotkania

Główną i tak naprawdę zasadą, bez której nie powinniśmy rozpoczynać postawienia jakiegokolwiek kuponu jest analiza przedmeczowa. Musimy pamiętać, że jest to najważniejsza z zasad podczas obstawiania meczów. Analiza to nic innego jak przejrzenia statystyk obydwu drużyn.

Jak gospodarz gra przed własną publicznością, czy goście punktują na grając właśnie na wyjazdach, czy któryś z kluczowych zawodników ma kontuzję, a także czy w najbliższym czasie zespół nie gra w europejskich rozgrywkach bardzo ważnego spotkania. Te wszystkie aspekty mają tak naprawdę wpływ na rezultat całego spotkania. Jak widać, bardzo dużo czynników musimy brać pod uwagę.

Nie wystarczy spojrzeć na miejsce w tabeli, ponieważ to bywa złudne. Sezon jest bardzo długi i każdemu mogą przytrafić się jakieś wpadki, lub dany zespół nie potrafi akurat grać przeciwko tej drużynie. Są takie przypadki, gdzie mimo ogromnej przewagi, faworyt nie jest w stanie przebić się przez obronę rywali. To pokazuje, jak ważna jest analiza przedmeczowa, bez niej oczywiście możemy zaryzykować i obstawić dane zdarzenie na kuponie, ale czy ono wejdzie, to już inna sprawa.

REJESTRACJA W BETFAN >>
100 zł + 3000 zł na nowe konto w promocji

Zasada numer dwa – obstawiaj to, na czym się znasz

Nie ma chyba nic gorszego niż bycie znawcą od wszystkiego. Panuje chyba prawdziwe przekonanie, że jeśli znamy się na wszystkim, to tak naprawdę nie znamy się na niczym. Kolejna zasada obstawiania meczów dotyczy tego, abyśmy skupili się na sportach, o których mamy pojęcie.

Każdy z nas ma swoją ulubioną dyscyplinę, którą śledzi i się nią interesuje. Nie warto więc obstawiać sportu, na temat którego nie wiemy nic, lub bardzo mało. Nie znając specyfiki danej dyscypliny oraz rang spotkań, turniejów, czy poszczególnych zawodników nie będziemy w stanie oszacować – podczas analizy przedmeczowej – która drużyna jest osłabiona, czy która może nieco odpuścić wynik.

Gdy jednak dopingujemy swój ulubiony zespół piłkarski, czy siatkarski od wielu lat, to o wiele lepiej znamy tę dyscyplinę i możemy uważać się za ekspertów, nawet jeśli nie śledzimy jej pod względem merytorycznym, a po prostu kibicowskim. To jednak daje nam szersze pole do przeanalizowania, niż przejrzenie suchych faktów, bez praktycznego przygotowania.

REJESTRACJA W FORTUNIE + KOD
20 zł za rejestrację + 125 zł darmowy zakład

Zasada trzecia – zimna głowa to podstawa!

Trzeba pamiętać, że obstawianie meczów to nie tylko spokojna droga po zwycięskich kuponach. Każdy gracz w swojej karierze typera miał przynajmniej kilka sytuacji, które doprowadziły go do białej gorączki, ponieważ murowany faworyt uległ beniaminkowi. W takich przypadkach musimy zachować spokój i opanowanie. Kolejną zasadą obstawiania meczów, jest umiejętność trzymania nerwów na wodzy.

Nie ma nic gorszego niż stawianie kuponów, gdy panują nad nami spore emocje. Gdy chcemy szybko odegrać się po przegranym kuponie, praktycznie w większości przypadków to się nie udaje. Najlepiej jest podchodzić do typowania racjonalnie, z zimną głową i spokojem.

Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy w złości postawimy kupon, a po chwili, gdy rozum dojdzie do siebie stwierdzimy „to ja to postawiłem?”. Ale wtedy jest za późno i kupon najprawdopodobniej trafi do kosza.

 

Zasada numer cztery – wybierzmy swoja metodę obstawiania

Ostatnią w dzisiejszym zestawieniu zasadą dotyczącą obstawiania meczów jest ta dotycząca sposobu gry, Do wyboru mamy kilka możliwych rodzajów – a są to kupony AKO, SOLO, oraz KOMBI/MAXIKOMBI. Każdy charakteryzuje się innym podejściem do bukmacherki.

Jeśli mamy nieco więcej funduszy na obstawianie, a bukmacherka jest dodatkiem i hobby w naszym życiu, to warto jest obstawiać SOLO, czyli pojedynczy zakład, zwykle z kursem, który może podwoić włożoną przez nas stawkę.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 5 dni temu


Najlepszy bonus za wpłatę - Betfannawet do 3000 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 125 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Kolejnym rodzajem jest AKO, czyli więcej niż jedno wydarzenie na kuponie. Często są one przeznaczone dla osób, które nie boją się ryzyka i lubią stawiać tak zwane „taśmy”. W takim wypadku możemy nawet za 2, czy 5 złotych zgarnąć fortunę, jednak żeby to trafić, graniczy to z takim samym cudem, jak szóstka w totka. Ostatnią formą gry jest KOMBI, czy też MAXIKOMBI. Jest to rodzaj gry systemowej, w której sami decydujemy o ilości zakładów które mają wejść z postawionych przez nas zdarzeń. Kwota jest oczywiście nieco niższa, ale mamy prawo do jednego, dwóch, czy trzech błędów. Oczywiście im więcej tych błędów, tym mniejsze wygrane, ale jest na pewno bezpieczniej.

 

Podsumowując – zasady te, to podstawa, w przypadku, gdy chcemy rozpocząć typowanie. Jeśli przyjmiemy te zasady i nauczymy się pewnych automatyzmów, to bukmacherka nie będzie miała przed nami tajemnic, dzięki czemu wygrana będzie na wyciągnięcie ręki.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET BETFAN STS
125zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
29zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 7/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe NON STOP -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 1000 zł do 1500 zł do 3000 zł do 1200 zł